Doprava od 59 Kč a nad 1500 Kč ZDARMA 🏎

Jak na perfektní knír nejen v Movemberu

O Movemberu už nejspíš víš - Jedná se o charitativní akci zaměřenou na zdraví mužů, prevenci rakoviny prostaty, duševní zdraví a také prevenci sebevražd. Právě z toho důvodu se v listopadu (November) nosí knír (Movember). Má upozornit na danou problematiku, upoutat pozornost a docílit tak co největšího dosahu, díky kterému můžeme pomoci více mužům. Jak se ale naa takový perfektní "Movembrácký" knír připravit? Poradíme ti jak na to, co budeš potřebovat aby jsi měl perfektní knír.

Nechej vousy růst

Bez vousů knír nebude, to je asi jednoduchá rovnice. Pokud ti vousy rostou, ale potřeboval by jsi růst zdokonalit, aby byl vous hustší, máme pro tebe skvělou zprávu! Díky tzv. Beard Boosteru (podpora růstu vousů) se ti tohle splní. Není to ale jen mávnutí kouzelnou hůlkou, to by bylo opravdu nemožné

Uprav si knír dle svého gusta

Pokud patříš mezi fajnšmekry, kteří se rádi upravují doma, nemají takovou důvěru ve svém barberovi ale rád máš vše pod kontrolou, tak pro tebe máme skvělou zprávu. Oholit si celý vous a nechat jen knír pro tebe bude jednoduchý úkol, stačí vybrat správný strojek a mýdlo nebo pěnu na holení a pustit se do práce.

Knírku samotnému dej větší pozornost s okem a přesností opraváře hodin, protože na každém milimetru záleží. Na knír jdi s hřebenem na vousy, ale použít můžeš i kartáč. Tím ho dostaneš do formy, skvěle narovnáš i před přípavnou úpravou na kterou ti postačí nůžky na vousy/vlasy (ty mají nejdokonalejší ostří a nepoškodí vous tak jako obyčejné nůžky na papír). Vousy si načeš do smaru, kterým je budeš nosit a jednotlivé přebytečné vousy odstřihni od místa, kde začínají trčet. Takovouto jednoduchou úpravou pak můžeš dosáhnout opravdu skvěle upraveného kníru.

Nezapomínej na srovnání celkové délky kníru, aby jedna strana nebyla delší než ta druhá nebo aby jedna polovina kníru nebyla méně či více objemná. Úpravu vždy prováděj zrcadlově na každé polovině kníru stejně pro nejlepší výsledek

Výživa kníru pro prvotřídní vzhled

Knír tak jako vousy potřebují výživu a hydrataci - to hlavně ve chvíli, kdy chceš mít knír trochu delší. K tomu ti poslouží olej na vousy nebo také balzám, který do kníru naneseš, vmasíruješ a necháš dělat to co mu jde nejlépe - hydratovac a vyživovat vousy. Balzám je také skvělý pro styling kníru, ale neočekávej od něj pevnou fixaci, k tomu slouží jiné produkty.

Knír díky tomu bude vypadat lépe, dostane zdravý vzhled a také příjemné aroma hned pod nos - a to si opravdu zamiluješ! Jestliže máš knír už trochu delší a jeho konce sahají za kouty úst, je na čase přidat produkty, které tvůj knír zafixují v ideálním tvaru.

Fixace a styling kníru

Jestliže máš knír už další a chceš mu dát nějaký tvar, tak sáhni po vosku na knír. Ten bývá zpravidla složený ze včelího vosku, takže jej stačí mezi prsty zahřát, nanést rovnoměrně do kníru a upravit do tvaru, který se ti líbí. Na výběr pak máš několik variant, ať už jde o vosk nebo krém na vousy, kterým docílíš požadovaného vzhledu.

Krém na vousy mívá menší fixaci, ale lépe se s ním pracuje a často dodává vousům matnější vzhled. Mezi nejoblíbenější patří třeba ten od Noberu nebo také Prorasa

Vosk na knír má vyšší tuhost a můžeš s ním vytvarovat i slušné řidítka, které podrží po celý den. Včelí vosk je navíc skvělý pro jako výživa, takže získáš víc, než si myslíš.

Pro práci se stylingem kníru se ti bude hodit malý hřeben k tomu určený. Ten má zpravidla jemné zuby, kterými knír snadno pročešeš a dostaneš tak vosk nebo krém do celé délky vousů. Pokud máš knír oopravdu velký a mohutný, neboj se sáhnout i po kulatém kartáči, který ti při stylingu hodně pomůže nejen s pročesáním, ale také s úpravou samotného vzhledu.

Barbershop jako jistota dokonalosti

Pokud chceš, aby tvůj knír byl opravdu dokonalý, měl by jsi nechat nejnáročnější úpravu na profesionálech. Domluv se s tvým barberem na tvaru a velikosti kníru, který by měl být cílovou destinací. Ten pak tvůj knír upraví v každé fázi tak, aby vypadal skvěle během cesty růstu za vysvěným knírem. Pokud si tedy nevěříš nebo chceš alespoň nasměrovat, svěř se do rukou odborníka a sobě přenechej případné drobné úpravy mezi jednotlivýma návštěvama barbershopu.