Doprava od 59 Kč a nad 1500 Kč ZDARMA 🏎

Jak vybrat ten nejlepší styling pro úpravu účesu

Produkty pro styling vlasů mají jeden jediný úkol - docílit opravdu dokonalého účesu tak, aby vydržel co nejdéle a  samotná aplikace nezabrala mnoho času. To zní jednoduše, tak jako vybrat vodu do ostřikovačů že? Pravda je ale taková, že na trhu je opravdu velká spousta produktů na vlasový styling pro muže a aby toho nebylo málo, ještě více takových přípravků je pro ženy, které můžeme rovnou vypustit. Ty se často liší jen ve vůni (pokud neřešíme fakt, že jsou určeny pro opravdu dlouhé vlasy).

V základu rozdělujeme stylingové produkty na pre-stylery, produkty na samotný styling a produkty na finální fixaci účesu. Pojďme se pustit do výběru

Jaké mám vlasy a čeho chci docílit

Pre-styler - Máte-li  krátké až středne dlouhé vlasy a stačí vám slabá fixace a objem

Stylingový produkt - Máte-li  krátké až středně dlouhé vlasy, nepotřebujete velký objem, ale chcete silnou fixaci

Pre-styler + stylingový produkt - Máte-li krátké až středne dlouhé vlasy a chcete objemný účes s pevnou fixací

Stylingový produk + fixační produkt - Máte -li středně dlouhé až dlouhé vlasy a chcete docílit opravdu pevného účesu, který nic nerozhodí a není možné jej přes den upravovat

Pre-Styler - Objem dělá dojem

Jedná se o základní produkt určený k aplikaci před samotným stylingem, který by vám určitě neměl chybět. Dodává vlasům objem a lehkou fixaci, která se ale klasickým stylovacím produktům ani zdaleka nevyrovná.

Hodí se zejména pro ty, kteří mají méně husté vlasy, nebo chtějí dodat vlasům větší objem. V určitých případech lze použít pre-styler i jako primární stylovací produkt do vlasů a to díky lehké fixaci, kterou zajišťuje.

Slaný sprej (sea salt spray)

Slaný sprej dodává vlasům mírnou fixaci a matný vzhled. Díky soli , kterou obsahuje, máte vlasy stejně fixované jako z moře. Ideální je pro pro ležérní účesy, které vyžadují objem. Velkou výhodou je poddajnost během dne, takže si účes můžete kdykoli upravit. Se slanou vodou se jednoduše pracuje a stejně lehce se z vlasů i vymývá při sprchování. Menší nevýhodu má pro ty, kteří mají velmi citlivou pokožku, jelikož sůl ji může dráždit (týká se to spíše těch, kteří mají kožní problémy). Aplikuje se do mokrých vlasů před fénováním, i du suchých, kde vodu necháme samovolně vyschnout.

Pudr na vlasy (styling powder)

Pudr pro styling vlasů (nepleťte si s tělovým pudrem) zajišťuje slabší fixaci a polomatný až matný vzhled. Aplikuje se vždy do suchých vlasů tak, aby byl roznesen rovnoměrně. Velkou výhodou je, že můžete s vlasy nadále manipulovat a účes upravovat. Také do sebe dokáže absorbovat mastnotu z vlasů, takže zachrání nejednu nepříjemnou situaci, kdy není na čas na sprchu.

Grooming tonikum

Tonikum na vlasy s fixací je dokonalé kombo, jelikož hydratuje a revitalizuje vlasy i pokožku hlavy a navíc k tomu i fixuje. Finální vzhled vlasů bývá většinou pololesklýmatný (záleží na konkrétním produktu). Stylingové tonikum se aplikuje do mokrých vlasů před fénováním.

Produkty pro hlavní styling vlasů

Konečně jsme se dostali na tu nejdůležitější část a tou je hlavní styling vlasů za pomocí přípravků v tuhé či krémové formě. A tak jako u pre-stylerů, začneme pěkně od těch největších držáků, které zajistí maximální fixaci, až po ty se střední fixací

Gely do vlasů

Gel je ideální volbou pro styling náročných účesů, které musí držet jako beton. Aplikace gelů je opravdu jednoduchá a díky jeho konzistenci . Gel jako jediný ve vlasech zatvrdne a vytvoří pevnou krustu. Pokud tedy hledáte nekompromisní fixaci o kterou se po celý den nemusíte starat, je to ideální produkt pro vás. U gelů máte na výběr od lesklého až po ty s matným efektem.

Hlína do vlasů (Clay)

Velmi oblíbeným produktem je hlína do vlasů (tu ale na zahradě nehledejte). Hlína do vlasů dodává silnou fixaci a matný vzhled. Velkou výhodou je poddajnost, díky čemuž lze účes během dne upravovat. Hlína ve vlasech nikdy neudělá pevnou krustu jako je tomu u gelu, ale i přes to má opravdu silnou fixaci. Nevýhody bychom hledali asi velmi těžko, možná jen konzistence, která je tužší, ale postačí hlínu rozmazat mezi prsty před nanesením do vlasů a máte vyhráno.

Pomáda do vlasů

Pomáda je skvělý produkt připomínající konzistencí gel, ale narozdíl od něj netvoří ve vlasech pevnou krustu. Dodává vlasům opravdu silnou fixaci a mírný lesk. Poddajnost je u pomády opravdu výborná, takže účes můžete během dne jednoduše upravovat. Nejčastěji je na bázi oleje a odolá tak slabému dešti i potu. To ale znamená, že se při sprchování hůře vymývá a je tak potřeba občas sáhnout po hloubkově čistícím šamponu.

Pasta do vlasů

Jedná se o jeden z nejpoužívanějších stylingových produktů na vlasy díky své konzistenci, snadné aplikaci a příjemně matnému vzhledu. Dodává vlasům střední fixaci, která je vhodná pro většinu účesů. Pasty jsou obvykle na vodní bázi, takže se z vlasů dobře vymývají. Pasta je vhodná pro klasické účes od krátkých až po delší vlasy.

Vosk na vlasy

Díky vosku docílíte podobných výsledků jako u pasty či pomády jen s trochu slabší fixací. Jak už název napovídá, produkt obsahuje vosk a tím pádem stejně jako u pomády, odolá slabému dešti i potu. Je tak vhodný pro sportovce a lidi s aktivnějším pohybem

Finální fixace za pomocí laku

Lak (pokud ho nanesete přiměřené množství) neslepuje vlasy, ale jen je obalí v pevné krustě tíky čemuž se celý účes dobře zafixuje. Pokud tedy máte delší vlasy a nechcete používat ge, je dobré účes finálně zafixovat, aby byl více odolný vůči větru a aktivnějšímu pohybu. Nezapomínejte však, že lak se používá jen pro fixaci účesu, nejedná se o produkt pro styling. Při aplikování laku byste tak měli mít účes už hotový a dál ho nepředělávat.

Doporučené produkty18