15% sleva ke dni otců při nákupu nad 800 Kč🎁 Slevový kód "SUPERTATA"

Holící strojky na klasické žiletky (Bagr, Butterfly) - Morgan's

Holící strojek na žiletky (ty za pár korun) jako tradiční forma mokrého holení. Je skvělý pro oholení vousů i hlavy. Užij si luxusní a rychlé holení se strojkem typu "bagr". Díky ceně žiletek se ti rozhodně vyplatí investovat do kvalitního strojku. Vybereš si celokové ocelové tělo nebo spíše dřevo či odolnou pryskyřici?

Zobrazit více

Tradiční holení které si zamiluješ

Už naši tatínkové, dědečkové a pradědečkové používali takový strojek na holení a dnes můžeš i ty. Vzpomeň si na dobu, kdy vše bylo klidnější. Dědeček si s parádou a jistou precizností holil v koupelně tvář. Luxusní kolínská z dovozu, vyšlehaná pěna naholení a pořádný kus kovového strojku na holení.

Tradice má jisté kouzlo a s tímto strojkem i naprostou eleganci. Tomuto stylu holení naprosto propadneš a budeš si ho užívat plnými doušky.

Jaká žiletka se dává do holícího strojku

Do klasického strojku na holení se vkládá klasická žiletka (tenký plát s ostřím na jeho koncích). Zvolit musíš celou žiletku (nikoli tu půlenou). Díky jejich ceně se ti holení s nimi rychle vrátí na investici do prémiového holícího strojku

Jak dlouho vydrží žiletka ostrá

Výdrž ostří žiletky závisí na několika faktorech. Prvním z nich je samotná kvalita žiletky, protože ne všechny mají stejnou ostrost, kvalitu zpracování a výdrž. Dalším faktorem je i holené místo, případně i tvrdost vousů. Abychom ale odpověděli, tak v případě holení celých vousů střední tvrdosti, vydrží kvalitní žiletka několik jednotek oholení.

Výměnu žiletky neodkládej, nemá to cenu. Tupá žiletka špatně holí, vousy tahá, trhá a špatně seřezává. To vede k podráždění pokožce i zarůstání vousů. Klasické žiletky jsou nejlevnější alternativou pro holení.

Je lepší klasický strojek (bagr) na holení nebo strojek na výměnné hlavice

To záleží...Pro zaholení kontur vousů je lepší bagr díky své přesnosti. U bagru vždy vidíš na holené místo a to přesně na milimetr (a to je u zaholení kontur to nejdůležitější). Naopak manuální holící strojek na výměné žiletky holí více "na slepo", protože nejde mic dobře vidět na holené místo.

Manuální holící strojek na hlavice Gillette se tak hodí jedině na holení celých vousů, hlavy nebo zbytku těla. K tomu lze použít i bagr, ale až na holení vousů, je holení hlavy nebo zbytku těla s bagrem o něco náročnější.

Je lepší holící strojek na klasické žiletky (bagr) nebo shavetta 

Někdo tomu říká bagr, motýlek (butterfly), ale je to prostě klasický strojek na celé žiletky. Zásadní rozdíl mezi ním a shavettou je použitá žiletka. Zatímco do shavetty se vkládá jen polovina žiletky, tak do bagru se vkládá žiletka celá a tím pádem trčí na obě strany. To se často hodí při holení tvrtdších vousů, kdy stačí strojek otočit a využít tak obě ostří při jednom holení.

Jak se oholit a neříznout se

Holení s klasickým strojkem na žiletky (bagrem), je na první pohled náročné a zdlouhavé, ale opak je pravdou. S bagrem se naučí opravdu každý už po pár tazích. Holení s ním je rychlé a přesné. Důležité je držet strojek pevně, stabilně a hlavně pohodlně v ruce. Dodržuj při holení úhel ostří přibližně 30-40 stupňů. 

Jak vybrat klasický strojek na holení

Klasické holící strojky se liší svou hlavicí a stupněm napnutí žiletky. Pro časté holení krátkého strniště se hodí strojek s plnou hlavicí, která nemá žádné zuby (hřeben). Naopak pro delší vousy je lepší sáhnout po strojku s hřebenem, což jsou právě zuby na hlavici. Některé strojky mají hlavici stavitelnou, což je pro tebe nejlepší varianta, pokud se neholíš pravidelně a někdy potřebuješ oholit krátké a jindy zase dlouhé vousy.


Výhody holení s klasickým holícím strojkem

Tradiční oholení a skvělý rituál

Velmi přesné a hladké oholení

Skvělý způsob zaholení kontur

Nejlevnější varianta holení


Jak zabránit pupínkům a vyrážce po holení

Jak zabránit pupínkům a vyrážce po holení

Ať už jde o holení vousů, holení hlavy nebo zbytku těla, určitě nechceš, aby se ti udělaly pupínky, vyrážka a měl jsi zarudlou pokožku. Pokud se ti to děje a ty už nevíš co s tím, dáme ti 9 tipů na správné holení, a péči o pokožku, které zamezí vzniku pupínků, zarudnutí a podráždění pokožky. Ať už máš pokožku citlivou, příliš tvrdé vousy a nebo vrásčitou kůži, nic z toho už pro tebe nebude zábranou při holení.