15% sleva ke dni otců při nákupu nad 800 Kč🎁 Slevový kód "SUPERTATA"

Holení vousů - Marmara

Kompletní nabídka produktů a kosmetiky pro muže na holení a po holení vousů, ale i hlavy. Vyber si z několika možností holení, ať už tradiční cestou pomocí shavetty (břitvy na výměnné žiletky) či strojku na holení na výměnné žiletky nebo klasického strojku na hlavice od Gillette. Pro snadné a hladké oholení ti poslouží pěna, gel nebo mýdlo na holení spolu s olejem. Pro zakončení holení sáhneš po pečující vodě po holení, balzámu po holení a nebo kolínské s perfektní vůní. Dopřej si luxusní holení bez podráždění.

Zobrazit více

Co potřebuješ na holení

Holíš si vousy poprvé a nebo potřebuješ doplnit vše pro dokonalé oholení vousů? Nezapomínej nikdy na kvalitní holící nástroj, který je základem. Naprostou klasikou je manuální holící strojek na výměnné žiletky (hlavice) od Gillette. Sáhnout můžeš po stylovém držadle tohoto strojku, který nemusí být nutně od Gillette, ale třeba od Muhle, který je s hlavicemi Gillette kompatibilní. Tradiční holení si pak užiješ se shavettou nebo bagrem na výměnné žiletky (ty za pár korun).

Pěna, krém, gel či mýdlo na holení? To je oč tu běží! Gel je ideální pro zaholení kontur, protože má průhlednou konzistenci přes kterou vidíš přesně co holíš. Pokud holíš vousy do hlavky, je pro tebe ideální pěna (nejrychlejší způsob oholení). Krém a mýdlo na holení ocení každý gentleman, který se chce skvěle oholit a udělat si z toho svůj rituál. Pomocí štětky na holení vyšleháš hustou pěnu, kterou snadno naneseš na vousy. Všechny tyto produkty mají za účel, aby tvé vousy připravily na holení - změkčí je, otevřou póry, takže se vous více vysune a ty ho lépe zaholíš.

Holení extra tvrdých vousů

Máš vousy pevnější než ocelové dráty a holení je pro tebe utrpení? V takovém případě se více zaměř na přípravu přd holením a na kvalitu ostří žiletky. Vybírej proto extra ostré žiletky (pomocí filtru na eshopu). Na začátku aplikuj olej před holení, kvalitné krém nebo mýdlo na holení a vše nechej chvíli působit. Pokud máš času ještě více, můžeš na začátku vousy napařit horkým ručníkem a nebo holení nechat až po sprše, kde se vousy napaří a změknou.

Jak často si holit vousy

Interval holení vousů je jen na tobě a vůbec se nemusíš bát holit se i několikrát do týdne. Zapomeň na mýtus, že častým holením vousů, budou růst rychleji, tohle prostě neplatí. Rychlost růstu vousů je ovlivněn jinými faktory a holení na to nemá vliv. Dávej však pozor na pokožku, kterou můžeš častým holením dráždit. O to více by jsi měl klást důraz na kvalitu produktu na holení, která ji nebude dráždit ani vysušovat. Skvěle ti pomůže i olej před holením.

Kontroluj ostří břitu

Tupé ostří může při holení napáchat opravdu velké škody. Může docházet k zarůstání vousů, které vede k infekcím. Navíc, čím ostřejší máš břit, tím snažšího holení docílíš. Zamezíš podráždění pokožky, protože pro oholení stačí přejet vousy jednou, namísto opakovanému holení na jednom místě tupou žiletkou.

Holení po nebo proti směru vousů

Vousy musíš holit jedině po směru růstu, případně lehce z boku. Vyhni se holení vousů proti směru růstu, protože tím vous vyvracíš a škody které tím napácháš rozhodně nestojí za tu ušetřenou vteřinu při holení.

Holení vousů na sucho

Chystám se na holení vousů, ale došla mi pěna na holení. Můžu se oholit "na sucho"? Vousy rozhodně nehol na sucho nebo jen s navlhčenou pokožkou. Zaděláš si tím na podrážděnou pokožku, což může vést až k infekci a pořezání. Při holení je potřeba vždy aplikovat holící medium, které vytvoří mezi pokožkou a ostřím kluzký povrch, takže si nepodráždíš pokožku.


Velký přehled kompatibility hlavic Gillette

Velký přehled kompatibility hlavic Gillette

Máš holící strojek na výměnné hlavice od Gillette? A víš, která hlavice na něj bude vždy pasovat? Pomůžeme ti zorientovat se v širokém výběru hlavic na holení od Gillette, které jsme pro tebe porovnali, aby jsi ty už nemusel. Se kterou hlavicí bude fungovat FlexBall a stojá varianta Power opravdu za to? Přečti si tento článek, ať máš jednou pro vždy jasno.


Jak zabránit pupínkům a vyrážce po holení

Jak zabránit pupínkům a vyrážce po holení

Ať už jde o holení vousů, holení hlavy nebo zbytku těla, určitě nechceš, aby se ti udělaly pupínky, vyrážka a měl jsi zarudlou pokožku. Pokud se ti to děje a ty už nevíš co s tím, dáme ti 9 tipů na správné holení, a péči o pokožku, které zamezí vzniku pupínků, zarudnutí a podráždění pokožky. Ať už máš pokožku citlivou, příliš tvrdé vousy a nebo vrásčitou kůži, nic z toho už pro tebe nebude zábranou při holení.


7 rad pro dokonalé oholení vousů bez podráždění

7 rad pro dokonalé oholení vousů bez podráždění

Zaholení kontur nebo oholení celých vousů často necháváme na Barberovi, který svou práci odvede vždy precizně. Můžeme se však naučit holení vousů i doma, aby to vypadalo jako od barbera? Máme pro tebe 7 rad, jak si správně oholit vousy, zaholit kontury a udělat si z toho skvělý rituál.