15% sleva ke dni otců při nákupu nad 800 Kč🎁 Slevový kód "SUPERTATA"

Holící strojky pro mokré i suché holení - Angry Beards

Holící strojky pro suché, ale i mokré oholení na výměnné halavice i klasické žiletky (ty za pár korun). Holení nemusí být nudnou záležitostí, s kvalitním a stylovým strojkem se stane holení skvělým rituálem. Už nemusíš používat obyčejné rukojeti z plastu, stačí nasadit hlavici od Gilletta Mach 3 nebo Fusion na prémiový strojek, který má tělo z kovu nebo i třeba exotického dřeva. Pro opravdové fajnšmekry je potom skvělá shavetta na holení (na půlené žiletky) a nebo klasický holící strojek na celé žiletky. Pro suché holení můžeš táhnout po elektrickém strojku.

Zobrazit více

Jaký je nejlepší manuální holící strojek?

Vybrat si ten pravý nástroj na holení může být trochu dilema. Pro každého jsou důležité jiné věci, ale výsledek musí být vždy stejný. Dokonale hladké oholení vousů nebo i hlavy.

Pro rychle holení vousů pro tebe bude nejlepší holící strojek na výměnné hlavice od Gillette. Takový strojek si můžeš vybrat v několika variantách, třeba od značky Muhle. S rukojetí z exotického dřeva, kovu nebo i kvalitní pryskyřice. Na strojek už jednoduše nacvakneš holící hlavici  od Gillette a získáš tak opravdu luxusní a hlavně kvalitní kousek na holení. Výhodou je, že hlavice od gillette má několik břitů a holení s nimi je opravdu snadné a rychlé.

Pro opravdu luxusní holení jako v pravém Barbershopu určitě rád sáhneš po shavettě. Ta se velmi podobá břitvě, ale namísto zdlouhavého broužení ostří, jen vložíš novou rozpůlenou žiletku (tu za pár korun). Holení se shavettou je snadné a po chvíli se to naučí opravdu každý. Holení však vyžaduje o trochu pozornost, než při holení s klasickým strojkem na hlavice od Gillette. Se shavettou docílíš opravdu skvělého oholení za velmi příjemnou cenu, protože největší investicí je koupi shavetty, ale samotné žiletky pak vychází na pár drobných a vydrží opravdu dlouho.

Holící strojek na klasické žiletky je další tradiční formou holení (možná znáš pod názvem jako je bagr). I zde se používá klasická žiletka, ale celá, nikoli půlená. Vyšroubováním hlavice sundáš horní díl, kam vložíš žiletku a zpět našroubuješ. Holení s ní vyžaduje o trochu více cviku, ale je to snadné skoro jako se shavettou. Výhodou je hlavice, ze které trčí na obě strany ostří, takže pokud máš velmi tvrdé vousy a často měníš žiletky, tak stačí strojek otočit a pokračovat v holení.

Jaká je nejlevnější varianta holení

Pokud se holíš opravdu často, tak uvítáš každou ušetřenou korunu. Při takovém holení strojkem na hlavice od Gillette je cena nejvyšší, ale zase získáš opravdu dobrý strojek a velmi rychlé oholení.

Mezi nejlevnější formy holení patří rozhodně shavetta, ta bezmála vyjde na pár stovek (ale i tisíc), a vydrží ti řadu let (na shavettě není co pokazit, takže s dobrým zacházením vydrží dlouho). Do shavetty se nevkládá celá žiletka, ale poize půlka žiletky, takže při holení opravdu ušetříš.

Holení vousů i hlavy na sucho

Pro příznivce suchého holení existuje jediná cesta a to za pomocí elektrického strojku na holení, která vousy nezasekává přímo na pokožce, ale mezi dvěma břity, které s po sobě pohybují. Díky tomu není potřeba používat přípravky na holení. Nevýhodou však může být délka oholených vousů, protože elektrický strojek na suché holení neoholí tolik do hladka jako klasické holení manuálním strojkem (mokrou cestou).


Velký přehled kompatibility hlavic Gillette

Velký přehled kompatibility hlavic Gillette

Máš holící strojek na výměnné hlavice od Gillette? A víš, která hlavice na něj bude vždy pasovat? Pomůžeme ti zorientovat se v širokém výběru hlavic na holení od Gillette, které jsme pro tebe porovnali, aby jsi ty už nemusel. Se kterou hlavicí bude fungovat FlexBall a stojá varianta Power opravdu za to? Přečti si tento článek, ať máš jednou pro vždy jasno.


Jak zabránit pupínkům a vyrážce po holení

Jak zabránit pupínkům a vyrážce po holení

Ať už jde o holení vousů, holení hlavy nebo zbytku těla, určitě nechceš, aby se ti udělaly pupínky, vyrážka a měl jsi zarudlou pokožku. Pokud se ti to děje a ty už nevíš co s tím, dáme ti 9 tipů na správné holení, a péči o pokožku, které zamezí vzniku pupínků, zarudnutí a podráždění pokožky. Ať už máš pokožku citlivou, příliš tvrdé vousy a nebo vrásčitou kůži, nic z toho už pro tebe nebude zábranou při holení.