15% sleva ke dni otců při nákupu nad 800 Kč🎁 Slevový kód "SUPERTATA"

Šampony na mytí vousů - Vzhled - Polomatný

Šampon pro mytí vousů a pokožku pod nimi je nezbytný pro každého vousáče. Je speciálně vyvinutý pro péči o vousy a pokožku, zbavuje je nečistot i zbytků vosků, balzámů a olejů na vousy. Působí proti nepříjemnému pocitu svědění a zklidňuje podrážděnou pokožku. Účinně a šetrně čistí, odstraňuje pachy i zbarvení vousů od cigaret. Vousům dodává hydrataci, výživu a svěžest. Šampon na vousy zjemní příliš tvrdé vousy, díky čemuž se budou lépe tvarovat.

Zobrazit více

Čím se liší šampon na vousy od šamponu na vlasy

Běžný, ale i ten kvalitní šampon na vlasy se od šamponu na vousy liší svými účinky, složením a celkovým pH. Vlasy na hlavě jsou mnohem tenčí, jemnější a měkčí. Navíc pokožka hlavy produkuje více mazu, než pokožka pod vousy. Proto jsou šampony na vlasy přizpůsobené spíše tomu, aby více odbourávaly mastnotu a posilovaly vlasy.

Vousy jsou naopak velmi tvrdé, špatně se proto tvarují a oproti vlasům jsou více odhalené. Pokožka pod vousy může být často vysušená, což vede k nepříjemnéhmu svědění až podráždění. Speciální šampon na vousy je tomu přizpůsobený, vousy zjemňuje a tím lépe drží pěkný tvar. Pokožku pod vousy hydratuje, vyživuje a zbavuje ji tak svědění.

Pokud na mytí vousů používáš šampon na vlasy, riskuješ tím vysušení pokožky pod vousy, větší vypadávání vousů a jejich celkovou suchost a hrubost. Příliš agresivní šampon může pokožku dráždit, a to rozhodně nechceš.


Výhody šamponu na vousy


Čistí vousy i pokožku pod nimi

Zamezuje svědění pokožky pod vousy

Více hydratuje a vyživuje

Zjemňuje tvrdé vousy, tím jsou tvárnější

Odstraňuje pachy, třeba i ty z cigaret

Jak často a čím si umývat vousy

Vedle šamponů na vousy můžeš sáhnout i po mýdle na vousy, který se liší jen svou tuhostí. Zatímco šampon je tekutý, mýdlo je tuhé a ideální třeba při cestování (nerozleje se a při cestování letadlem nemusíš řešit jeho objem).

Šampon na vousy používej alespoň 2x týdně, protože vousy jsou velkým lapačem prachu i napadaných drobků z jídla. Záleží však na tvých potřebách, takže pokud se často pohybuješ v prašném prostředí, nebo máš vousy často špinavé, můžeš jej umývat i vícekrát.

Při mytí vousů nechej šampon působit trochu déle (mezi tím si umyješ i zbytek těla), nebo mytí opakuj 2x po sobě (podle znečištění vousů). Vousy tak více zjemníš a zamezíš nepříjemnému svědění. Po opláchnutí si vousy vysušíš nejsnadněji ručníkem.

Jak na celkovou péči o vousy

Vousy máš umyté, čisté a voňavé, ale tady to ještě nekončí. Po mytí vousů, které si vysušil ručníkem je na řadě péče ve formě oleje nebo balzámu na vousy. Lépe tak do vousů dostaneš hydrataci a zjemnění vousů více podpoříš. Po mytí jsou vousy více tvárné a tak za pomocí balzámu můžeš tento tvar skvěle zafixovat. Zaručíš tím nejen hydrataci a výživu vousů i pokožky, ale celkový zhled a tvar vousů.


Jak zabránit svědění pod vousy

Jak zabránit svědění pod vousy

Chceš si nechat narůst plnovous, ale to nesnesitelné svědění pod vousy tě přivádí k šílenství? Zastav! Dřív než si vousy ze zoufalství začneš holit, můžeš svědění zabránit a vypěstovat si pořádný vous se spokojenou pokožkou. Zbav se svědění pod vousy, poradíme ti jak na to.


Správné mytí a péče o vousy

Správné mytí a péče o vousy

Víč co odlišuje skvěle vypadající vous od toho nevzhledného? Správná péče! Mít vous, to je paráda, ale o tu je potřeba se starat. Balzámy a olejíčky na vousy jsou pro tebe už nezbytná věc, ale co takové správné mytí vousů? Poradíme ti, čím si máš vousy umývat a proč je to dobré. Dozvíš se také jak často by si směl vous umývat a proč ti třeba nefunguje podpora růstu vousů. V čem je ten "zakopaný pes" a co vousáče nejvíc trápí a dělí od opravdu skvělého a zdravého vousu.