15% sleva ke dni otců při nákupu nad 800 Kč🎁 Slevový kód "SUPERTATA"

Na holení vousů, hlavy i celého těla - Steve´s

Kosmetika pro snadné holení vousů do hladka i zaholení kontur. Ať už preferuješ pěnu na holení, gel, krém a nebo mýdlo, u nás si vybereš vše pro oholení vousů i hlavy bez podráždění. Při holení dodávají skluz, připravují vousy a pokožku na holení i extra tvrdých nebo dlouhých vousů. Pokužku hydratují, vyživují a chrání. Poskytují maximální ochranu při rychlém holení.

Zobrazit více

Jaký přípravek použít na holení

Vybrat ten správný kosmetický přípravek na holení vousů je snažší, než se může zdát. Na výběr máš klasickou pěnu na holení, krém na holení a nebo transparentní gel na holení. Pro tradiční postup je skvělé speciální mýdlo na holení vousů. Jaký je v nich rozdíl a co se k čemu více hodí?

Tradiční holení mýdlem jako v barbershopu

Luxusní barbershopy, které dbají na tradiční postupy, používají mýdlo pro oholení vousů. To stačí štětkou vyšlehat do bohté pěny a nanést ji na holení místa. Velkou výhodou u mýdla na holení je jeho nízká spotřeba. Prvotní pořízení se může zdát dražší, ve skutečnosti jde o nejlevnější formu holení. Proč? Pro oholení vousů ti postačí nabrat nehtem trochu mýdla, vložit do misky na holení a vyšlehat navlhčenou štětkou. Z kousku mýdla o velikosti nehtu malíčku tak vyšleháš velké množství pěny, které je pro oholení ideální.

Klasická pěna na holení

Pěnu v tlakové nádobce je nejpoužívanější médium pro holení. Není potřeba pěnu šlehat nebo ji jinak připravovat, ale pouze nanést na holení místa. Velkou nevýhodou je spotřeba, ale pokud nemáš na oholení dostatek času, je to ideální volbou.

Krém na holení

Krém je méně častou formou pro holení. Je to něco mezi gelem a mýdlem na holení. Krém můžeš nanést a začít holit a nebo ji vyšlehat stejně jako mýdlo na holení. Z krému tak snadno vytvoříš také velmi bohatou pěnu. Krém pro holení vouců je ideální třeba na cesty nebo pokud občas nastanou situace, kdy není čas vyšlehávat pěnu.

Transparentní gel na holení

Gely na holení má transparentní konzistenci, takže skvěle vidíš na holení místa. To se skvěle hodí pro zaholení kontur, kde potřebuješ lépe vidět na tvar vousů, kde a jak rostou.

Příprava před holením

Pokud chceš vousy oholit do hladka co nejvíce to jde, budou tě zajímat benefity samotné přípravy vousů před holením a i před samotným nanesením holícího přípravku. Tyto produkty a postupy se hodí i pro citlivou pokožku a nebo pokud máš vousy po holení podrážděné.

Olej před holením stejně jako krém před holením (nepleť si to s krémem NA holení) se nanáší na pokožku pro ještě lepší změkčení vousů. Olej před holením dodává skvělý skluz a vytváří extra ochrannou bariéru před podrážděním pokožky. Nejlepšího efektu docílíš tak, že po nanesení přípravku před holením přiložíš na obličej horký ručník pro napaření vousů. Poté naneseš přípravek na holení dle vlastního výběru.

Napářka vousů nebo holení po sprše

Z barbershopů určitě znáš i napářku vousů před holením za pomocí horkého ručníku na holení, případně napařování pomocí speciálního stroje, který produkuje mokrou páru přímo na obličej. Takové napaření pomůže otevřít póry pokožky, vousy se více vysunou ven a holení je mnohem snažší a vydrží déle.

Napářka je velmi příjemná, ale mnohdy na takový ceremoniál při holení není čas. Proto doporučujeme holit si vousy po sprchování, kdy se vousy napaří.

Shavetta, břitva, strojek nebo žiletka na holení

Mezi shavettou a břitvou není moc velký rozdíl. Dříve se hojně využívaly spíše břitvy, které je ale potřeba obtahovat, brousit a pečovat o jejich ostří. Proto jsou břitvy nahrazeny shavettou, do které stačí vložit půlenou žiletku, kterou vyměníš až když je tupá.

Další variantou je strojek na klasické žiletky (možná znáš pod názvem jako bagr, butterfly aj.), který je skvělý díky své prohnuté hlavici.

Nejvíce klasickou cestou je však "žiletka" nebo spíše strojek pro hlavice na holení. Tyhle strojky jsou kompatibilní s hlavicemi od Gillette a oholení s nimi je snadné a naprosto bezpečné.


Velký přehled kompatibility hlavic Gillette

Velký přehled kompatibility hlavic Gillette

Máš holící strojek na výměnné hlavice od Gillette? A víš, která hlavice na něj bude vždy pasovat? Pomůžeme ti zorientovat se v širokém výběru hlavic na holení od Gillette, které jsme pro tebe porovnali, aby jsi ty už nemusel. Se kterou hlavicí bude fungovat FlexBall a stojá varianta Power opravdu za to? Přečti si tento článek, ať máš jednou pro vždy jasno.


Jak zabránit pupínkům a vyrážce po holení

Jak zabránit pupínkům a vyrážce po holení

Ať už jde o holení vousů, holení hlavy nebo zbytku těla, určitě nechceš, aby se ti udělaly pupínky, vyrážka a měl jsi zarudlou pokožku. Pokud se ti to děje a ty už nevíš co s tím, dáme ti 9 tipů na správné holení, a péči o pokožku, které zamezí vzniku pupínků, zarudnutí a podráždění pokožky. Ať už máš pokožku citlivou, příliš tvrdé vousy a nebo vrásčitou kůži, nic z toho už pro tebe nebude zábranou při holení.


7 rad pro dokonalé oholení vousů bez podráždění

7 rad pro dokonalé oholení vousů bez podráždění

Zaholení kontur nebo oholení celých vousů často necháváme na Barberovi, který svou práci odvede vždy precizně. Můžeme se však naučit holení vousů i doma, aby to vypadalo jako od barbera? Máme pro tebe 7 rad, jak si správně oholit vousy, zaholit kontury a udělat si z toho skvělý rituál.