Doprava od 59 Kč a nad 1500 Kč ZDARMA 🏎

Nářadí na vlasy pro muže - Fixace - Středně silná

Hřebeny, kartáče a fény na vlasy jsou skvělým pomocníkem pro perfektní účes. S hřebenem nebo kartáčem na vlasy si snadno rozčešeš i zacuchané háro, zbavíš ho mechanicky velkých nečistot nebo si s nimi pomůžeš při stylingu účesu. Fén ti zkrátí čas při vysoušení vlasů i při úpravě objemného účesu.

Zobrazit více

Kartáč nebo hřeben na vlasy?

Ze stylových pánských hřebenů na vlasy si můžeš vybrat podle jejich velikosti, šířky a hustoty zubů. Pro hrubé rozčesávání nebo styling účesu s texturou doporučujeme zvolit hřeben s velkou mezerou mezi zuby. Naopak pro rozčesávání vlasů bude nejlepší hřeben, který je oboustranný, kde na jedné polovině má zuby hustě na sobě a na druhé dále od sebe. Tím si snadno rozčešeš vlasy na hrubo a poté finálně. Hřeben je vhodný spíše pro kratší a středlě dlouhé vlasy, pro jejich rozčesávání i styling.

Kartáče na vlasy se rozdělují na ploché nebo kulaté. S plochým kartáčem skvěle vyčešeš i dlouhé vlasy, ale nejsou zase vhodné pro styling účesů. Kulatý kartáč je ideální spíše při foukání a stylingu účesu za pomocí fénu. S kulatým kartáčem tak naženeš do vlasů skvělý objem.

Je lepší vlasy fénovat nebo vysušit ručníkem?

Obě metody vysušení vlasů mají své výhody i nevýhody.

Hlavní výhodou fénování vlasů je rychlost, čas za který si vlasy vysušíš. Fénem si můžeš pomoci i při tvarování účesu a je skvělý pro objemné účesy. Jeho nevýhodou, pokud vlasy foukáš po celou dobu na maximální výkon, je teplo, kterým vlasy můšeš příliš vysušit i poškodit. Je proto potřeba s fénem pracovat intuitivně, tak, aby nedošlo k poškození příliš horkým vzduchem, jen proto, aby jsi měl vlasy o pár vteřin dříve vysušené.

Vysušení vlasů ručníkem je skvělé pokud máš čas 20,30, 60 minut, než ti vlasy úplně vyschnout. Ručníkem vlasy nevysušíš úplně a pokud patříš mezi ty, co ručníkem drhnou po vlasech do zbláznení, můžeš se připravit na častější padání a poškození vlasů. Ideální je ručník pouze přikládat a vodu z vlasů do nich vymačkat....ale pokud spěcháš, fén je prostě skvělý parťák.