Doprava od 59 Kč a nad 1500 Kč ZDARMA 🏎

Péče po holení - Produktová řada - Sandalwood

Produkty po oholení jsou pro muže velmi důlěžité. Působí proti zarudnutí čerstvě oholené pokožky, zklidňují podrážděnou pokožku a pomáhají zmírnit krvácení při pořezání z holení. Dezinfikují a ochraňují pokožku, působí tak proti infekcím, ale i zarůstání vousů. Použij balzám nebo vodu po holení se skvělou vůní, pokožku hydratuje, vyživuje, zklidňuje a zabrání zarudnutí i pupínkům.

Zobrazit více

Co používat na pokožku po oholení

Ať už si holíš vousy, hlavu nebo zbytek těla, je vemi zásadní používat správné produkty po oholení, které nejenže skvěle voní, ale prospívají tvé pokožce. Nejčastěji muži používají vodu po holení, balzám po holení, kolínskou vodu a v případě mírného pořezání při holení použijí kamenec po holení Jak ale vybrat ty nejlepší produkty pro pokožku po holení?

Voda po holení

Při holeno dostává tvá pokožka přádně zabrat a proto je potřeba o ni pečovat. Skvěle ti pomůže voda po holení, která zmírní podráždění a pálení pokožky, zamezí zarudnutí a vznik pupínků. Pokožku dostatečně hydratuje, dodává jí živiny a zklidňuje ji
Pokud jsi zvolil kvalitní produkty na holení a ostrou žiletku, jednoznačně snižuješ riziko poranění a podráždění. I v takovém případě se stává, že pokožka je po oholení podrážděná a po chvíli může i zarudnout nebo dokonce vyskočí pupínky. Tvá pokožka proto potřebuje kvalitné péči po každém holení vousů, hlavy ale i zbytku těla. K tomu ti skvěle poslouží voda po holení.

Balzám po holení

Balzám po holení je skvělým doplňkem, ale i alternativou vody po holení. Hodí se zejména pro velmi citlivou a suchou pokožku, protože ji ještě více zklidní a hydratuje. Obsahuje více prospěšných látek, které jsou pro oholenou pokožku zásadní. Tak jako voda po holení, tak i balzám po holení pokožku dezinfikuje, zabrání zarudnutí a pupínkům.

Kolánská voda

Kolánská voda původem z Kolína nad Rýnem obsahuje 3-5 % vonných látek (parfém oproti tomu nese 20-40 % vonných látek). Ikdyž se na oholenou pokožku doporučuje spíše voda po holení, někdo nedá dopustit ani na klasickou kolínskou. Kolínská se však zásadně liší svým složením, protože neobsahuje pečující látky, pokožku nehydratuje a nevyživuje. Pouze ji dezinfikuje, a dodává příjemnou vůni. Proto při použití kolínské vody na oholenou pokožku, doporučujeme použít i hydratační krém nebo balzám, který pokožku hydratuje a vyživí (to je po oholení zásadní).

Kamence a kamencové sirky po holení

Někdy se to hold stane. Pořezat se při holení není nic nového, stačí trocha nepozornosti a už krev teče. V tu chvíli potřebuješ ranku vyčistit, vydesinfikovat a zastavit krvácení. Na ranku stačí přikládat kamenec, který se o to postará. Pokud je však poranění větší, bude potřeba sáhnout i po lékárničce. My ti ale přejeme mnoho holení bez těchto komplikací!

Jak zabránit pupínkům a vyrážce po holení

Jak zabránit pupínkům a vyrážce po holení

Ať už jde o holení vousů, holení hlavy nebo zbytku těla, určitě nechceš, aby se ti udělaly pupínky, vyrážka a měl jsi zarudlou pokožku. Pokud se ti to děje a ty už nevíš co s tím, dáme ti 9 tipů na správné holení, a péči o pokožku, které zamezí vzniku pupínků, zarudnutí a podráždění pokožky. Ať už máš pokožku citlivou, příliš tvrdé vousy a nebo vrásčitou kůži, nic z toho už pro tebe nebude zábranou při holení.


7 rad pro dokonalé oholení vousů bez podráždění

7 rad pro dokonalé oholení vousů bez podráždění

Zaholení kontur nebo oholení celých vousů často necháváme na Barberovi, který svou práci odvede vždy precizně. Můžeme se však naučit holení vousů i doma, aby to vypadalo jako od barbera? Máme pro tebe 7 rad, jak si správně oholit vousy, zaholit kontury a udělat si z toho skvělý rituál.