Využij Letní SLEVY na pánskou kosmetiku🏝️

Příprava vousů i hlavy před holením - Morgan's

Příprava vousů, vlasů a pokožky před holením je pro tebe důležitá zejména pokud se potýkáš s podrážděnou pokožkou po holení nebo máš tvrdé vousy. Před nanesením holícího přípravku, naneseš i olej nebo krém před holením, který ti s holením více pomůže. Pro to nejlepší oholení doporučujeme použít i horký ručník k napaření vousů jako v Barbershopech.

Zobrazit více

Holení tvrdých vousů

Holení tvrdých vousů je často velmi náročné, proto je potřeba vousy více připravit na holení. Změkčit, je a připravit i pokožku pod nimi. S tím ti skvěle pomůže už jen samotné napaření vousů ve sprše nebo horkým ručníkem, který přiložíš na holení místa.

Olej před holením se dostává hlouběji do vousu/vlasu, kde dodává hydrataci a dokáže je ještě více změkčit. Obzvláště pokud po nanesení oleje použiješ i horký ručník, který s olejem necháš chvíli působit. Poté naneseš přípravek na holení a tvrdé vousy už nemají šanci.

Důležitá je i ostrost žiletky. S tupou žiletkou si zaděláš na další problémy, proto kontroluj ostrost žiletky, která když začne tahat, je potřeba ji vyměnit za novou, ostrou.

Olej nebo krém před holením

Pre-shave produkty nejčastěji najdeš ve variantě oleje a krému. Oba produkty mají skvělou schopnost proniknout do vousu i pokožku a působí protizánětlivě. Vousy změkčuje a pokožku zjemňuje a snižuje její citlivost. Uzamkne v nich hydrataci a plně vše připraví na nanesení holícího přípravku, který dílo dokoná.

Rozhodnutí, zda použiješ olej nebo krém je jen na tobě, záleží, kterou formu více preferuješ. Olej se může více hodit při holení delšího vousu, krém zase při holení krátkého strniště. Je to věc pocitu, tak se neboj vyzkoušet a vybrat tu nejlepší variantu pro tebe.

Napaření vousů ve sprše nebo horkým ručníkem

V luxusních barbershopech se pro napaření vousů používá horký ručník, předem se nanese olej před holením a vše se nechá chvíli působit - relax pro tebe, Barber si mezi tím připraví mačetu na holení. Doma však máš možnost vousy napařit i sprchováním, ale ruku na srdce, komu se chce pouštět do holení, když už je celé tělo čisté a omyté (někomu ano, věc názoru). Proto i doma můžeš jednoduše namočit malý ručník na holení do horké vody, který poté trochu vyždímáš. Naneseš olej nebo krém před holením, přiložíš ručník a necháš ho působit dokud nebude skoro vlažný.

Napaření vourů ručníkem je nejlepší a nejúčinnější způsob, protože při sprchování by jsi olej či krém před holením snadno smyl.


Výhody a vlastnosti Pre-shave produktů

Skvěle spolupracuje s holícím přípravkem

Více připraví vousy i pokožku na holení

Dostává ce hloubeji do pokožky i vousů

Změkčuje vousy a zvláčňuje pokožku