Doprava od 59 Kč a nad 1500 Kč ZDARMA 🏎

Příslušenství a nástroje na holení - Gillette

Široký výběr nástrojů na holení pro muže, kteří pečují o své vousy nebo holou hlavu. Ať už si holíš vousy do hladky, zahuluješ si kontury nebo si holíš hlavu, jsou pro tebe tyhle nástroje naprosto ideální. Tradiční shavetta, bagr na klasické žiletky nebo i klasický strojek na holení pro břity od Gillete pro snadné, rychlé a bezpečné oholení. Používáš mýdlo na holení? Bude se ti hodit i štětka, kterou mýdlo vyšleháš.

Zobrazit více

Jak si správně oholit nejen vousy

Základem dobrého holení je přípravek na holení, ať už ve formě pěny, krému, gelu nebo mýdla na holení. Pokud máš velmi tvrdé vousy, skvěle ti poslouží i olej před holením.

Pro dosažení opravdu hladkého oholení je důležité vybrat i kvalitní holící nástroj, tradiční shavettu, strojek na klasické žiletky a nebo strojek na výměnné hlavice od Gillette. Ve všech případech platí jedno důležité pravidlo, holící nástroj udržuj vždy v čistotě a suchu, aby jeho ostří vydrželo co nejdéle.

Pro opravdu hladké oholení je dobré vousy napařit. Použít můžeš obklad z horkého ručníku nebo se holit po sprchování. Napařené vousy změknou a oholení bude snadné a opravdu hladké. Před holením nanes přípravek na holení a nechej ho chvíli působit, aby vousy ještě více připravil i spolu s pokožkou na holení.  Vousy změkčí a ty se navíc povysunou z pokožky.

Po holení nezapomeň na balzám po holení a nebo vodu po holení, ta pokožku dezinfikuje, hydratuje a zklidní. Zamezí i zarudnutí a pupínkům.

Jak na holení tvrdých vousů

Holení tvrdých vousů může být oříšek, ale se správným postupem je to snadné. Pokud i ty s tímto problémem bojuješ, doporučujeme průběžne používat šampon na vousy, a pro jejich péči olej na vousy. Proč? Oba tyto produkty pomáhají změkčit vousy, ty se stávají poddajnějšími a snáz se holí. Jak ale na samotné holení tvrdých vousů?

  • Hol se po sprchování - Vousy pomocí teplé vody a páry změknou
  • Používej olej před holením, ten vousy ještě více změkčí
  • Nezapomeň na kvalitní gel, mýdlo nebo pěnu na holení
  • Ostrá žiletka je základ - udržuj ji v čistotě a suchu, vydrží déle ostrá

Zaholit si kontury jako od barbera

Při rychlosti, jakou ti vousy rostou, by jsi u barbera byl 2x týdně? Nauč se zaholit si kontury u sebe v koupelně. Zapomeň ale na klasický strojek s hlavicemi od Gillette, na tohle budeš potřebovat shavettu. Holení s ní je opravdu snadné a přesné!

Pro zaholení kontur je nejlepší použít gel na holení. Je transparentní a skvěle skrz něj uvidíš na holená místa. Díky použití shavetty, můžeš kontury zaholit na milimetr přesně.

Prstem si v gelu vyznač linku, kam až budeš vousy holit. Tím pádem nemáš šanci jednu stranu oholit více než tu druhou. Pokud si zaholuješ kontury do obloučku na tvářích, snaž se předem vyznačit si kde a jak velký oblouk chceš. Na holení jdi pomalu, sebejistě. Při holení krku postupuj stejně. Nezapomínej vždy na to, aby jsi holil po směru růstu vousů.


Velký přehled kompatibility hlavic Gillette

Velký přehled kompatibility hlavic Gillette

Máš holící strojek na výměnné hlavice od Gillette? A víš, která hlavice na něj bude vždy pasovat? Pomůžeme ti zorientovat se v širokém výběru hlavic na holení od Gillette, které jsme pro tebe porovnali, aby jsi ty už nemusel. Se kterou hlavicí bude fungovat FlexBall a stojá varianta Power opravdu za to? Přečti si tento článek, ať máš jednou pro vždy jasno.


7 rad pro dokonalé oholení vousů bez podráždění

7 rad pro dokonalé oholení vousů bez podráždění

Zaholení kontur nebo oholení celých vousů často necháváme na Barberovi, který svou práci odvede vždy precizně. Můžeme se však naučit holení vousů i doma, aby to vypadalo jako od barbera? Máme pro tebe 7 rad, jak si správně oholit vousy, zaholit kontury a udělat si z toho skvělý rituál.