Využij Letní SLEVY na pánskou kosmetiku🏝️

Kosmetika a nářadí pro rychlejší růst vousů - Morgan's

Nastartuj lepší, rychlejší a dokonalý růst vousů i tam, kde nerostou. Pokud máš ve vousech prázdná místa, kde nic neroste, chceš nastartovat celkový růst vousů nebo podpořit rychlost růstu, jsi tu správně. Vyber si z nejoblíbenějších elixírů ve formě krému na podporu růstu vousů, nasaď několikaměsíční kůru, kterou ještě více podpoří roller nebo kartáč na vousy.

Zobrazit více

Kdy začínají růst vousy

Určit věk, ve kterém začnou růst vousy je nejen těžké, ale i nemožné. Někomu začne rašit knírek ve 14 ti letech, někomu až o pár let později. Tím to může i skončit a růst vousů se nemusí dále rozvinout. Vše záleží na tvém vývoji, množství testosteronu, životosprávy a genetice. Podpoř proto růst vousů na maximum a vypěstuj si hustý plnovous.

Nezoufej, když všichni kolem mají vousy Yetti a ty holíš první sezonu svůj knír. Není všem dnům konec! Největší progres v růstu vousů nejčastěji nastává mezi 25-30 lety věku.

Nejlepší tipy na růst vousů

Jak podpořit růst vousů? Pokud ti vůbec nerosou, rostou jen lehce, máš plnovous a v něm holí místa bez vousů a nebo chceš rychlejší růst? Drž se těchto rad.

Čištění pleti

Než se pustíš do aplikací dopingu na vousy, je potřeba aby jsi měl pokožku vždy čistou. Mužská pokožka produkuje více mazu, který pak ulpívá na pokožce spolu s odumřelými buňkami. Vyčištění pokožky pomůže vstřebávání krémů, elixírů a všech kosmetických přípravků, které by jinak skončily nevstřebané na nánosu mastnoty.

Pro mytí pokožky ti však nepostačí jen voda, a rozhodně nedoporučujeme použít klasický šampon na vlasy ani sprcháč. Pokožka pleti je odlišná a proto musíš sáhnout po šamponu na vousy a nebo, pokud vousy ještě nemáš, použít mycí gel na obličej. Díky tomu pokožku nevysušíš a nebudeš ji zbytečně dráždit. Skvěle ji hydratuješ a očistíš, což je pro vstřebávání dopingu na růst vousů zásadní.

Elixíry a séra na růst vousů

Semínka vousů bohužel neobsahuje, ale za to podporuje prokrvení pokožky, tím nastartuje spící folikuly, ze kterých vous vyrůstá. Podpora růstu vousů obsahuje potřebnou směs účinných látek a živin, které ti s růstem vousů pomohou.

Funguje to vždy? To záleží... P dodá vše potřebné, prokrví ji a připraví na růst vousů. Tvé tělo však musí růst vousů nastartovat, takže je důležitá pravidelná a douhodobá aplikace tohoto produktu. Kde ale nejsou geny, je boj těžký.

Rollery na vousy

Roller na vousy je váleček osazený mnoha mikro jehličkami, které narušují pokožku, tím ji masírují a více podporují prokrvení. Záskáš tak maximum i ze séra na růst vousů, protože jeho účinné látky se lépe vstřebávají a účinkují rychleji. Bolí to? Rozhodně ne! Mikro jehličky jen lehce naruší pokožku, takže je to spíše příjené nežli bolestivé.

Nezapomínej ale na čistotu! Nikdy nepoužívej roller na neumytou pokožku. Po použití roler vždy očisti speciální směsí na jeho čištění, takže zabrání zánětům a bakteriím.

Kartáč na vousy

Pokud ti vousy už rostou, může být používání rolleru trochu složitější. Proto je na čase sáhnout po kartáři na vousy, který zbavuje pokožku odumřelých buněk a nečistot. Také pokožku masíruje, pomáhá ji prokrvit a tak lépe vstřebat sérum na růst vousů.

Kartáč navíc budeš používat na vousy i později, nejen pro jejich lepší růst, ale i pro lepší tvarování vousů, snažší nanášení oleje na vousy. Proto doporučujeme sáhnout rovnou po kartáči na vousy z kančích štětin, který ti vydrží opravdu dlouho.

Hladina hormonů - Testosteron a Dihydrotestosteron

Mužský hormon testosteron nebo přesněji jeho zredukovaná forma dihydrotestosteron (DHT) je důvodem, proč chlapům rostou vousy a ženám ne. Testosteron je proto u mužů zásadní a s vyšším věkem stoupá i jeho hladina. Hladinu testosteronu však můžeš zvýšit i přírodními výtažky pomocí doplňků stravy jako je Tribulus (kotvičník zemní).

Strava a celková životospráva

Pokud chceš využít sílu svého těla na maximum, dodej mu to, co opravdu potřebuje. Kvalitní spánek, pestrá strava, a pohyb je i pro růst vousů klíčová. Dostatek vitamínů a minerálů v těle napomůže produkci a růstu vousů. Cvičením zvyšuješ hladinu testosteronu, který má za následek produkci mužského ochlupení tedy i vousů

Buď trpělivý

Nečekej, že vousy vyraší do 14 ti dní, měj trpělivost. První měsíc pravděpodobně neuvidíš rozdíl. První změny přijdou až po delším používání. Vždy záleží i na genetice, věku a hladině testosteronu. Vliv na růst nebo nerůst vousů má i poškození pokožky, která mohla ztratit schopnost produkovat vousy.


Jak podpořit rychlejší růst vousů

Jak podpořit rychlejší růst vousů

Chceš si nechat narůst plnovous a nebo jen zaplnit holá místa ve vousech, aby jsi nevypadalo jako oškubané kuře? Vypěstuj si plnovous díky přípravkům na podporu růstu vousů a podpoř ho i v dalších směrech pro opravdu nejlepší efekt. Co růst vousů způsobuje, jak ho podpořit a proč někomu vousy vůbec nerostou? Důvodů je spousta, některé z nich jsou řešitelné, jiné jen čekají na správnou chvíli.


Správné mytí a péče o vousy

Správné mytí a péče o vousy

Víč co odlišuje skvěle vypadající vous od toho nevzhledného? Správná péče! Mít vous, to je paráda, ale o tu je potřeba se starat. Balzámy a olejíčky na vousy jsou pro tebe už nezbytná věc, ale co takové správné mytí vousů? Poradíme ti, čím si máš vousy umývat a proč je to dobré. Dozvíš se také jak často by si směl vous umývat a proč ti třeba nefunguje podpora růstu vousů. V čem je ten "zakopaný pes" a co vousáče nejvíc trápí a dělí od opravdu skvělého a zdravého vousu.