Doprava od 59 Kč a nad 1500 Kč ZDARMA 🏎

Kolínské vody

Kolínská voda pro muže přináší lehkou a příjemnou vůni, která vydrží pár hodin. Je ideální pro ty, kteří neopotřebuji velmi silný a dlouhotrvající parfém. Obsahuje 3-5 % vonných látek, takže to s vůní rozhodně nepřeženeš. Vybrat si můžeš z mnoha variant vůní, která doplní tvůj charakter a styl života. Použít ji můžeš i na oholenou pokožku pro desinfekci. Skvěle se hodí na společenské události, rande nebo jen tak.

Zobrazit více

Jaký je rozdíl mezi kolínskou a vodou po holení

Moho lidí si myslí, že kolínská voda a voda po holení je to stejné, ale to vůbec není pravda. Rozdíl mezi těmito produkty je znatelně velký, ale i přesto si je lidé často pletou.

Voda po holení je určená přímo pro čerstvě oholenou pokožku. Obsahuje složky, které pokožku hydratují, vyživují a také stahují otevřené póry, které se při holení otevřely. Pokožku dezinfikuje a chrání. Navíc obsahuje i malé množství vonných látek pro příjemný pocit.

Kolínská patří do odvětví vůní, řadí se tak mezi parfémy, parfémované vody a toaletní vody. Kolínská bsahuje okolo 3-5 % vonných látek, takže svou vůní skvěle doplní tvůj charakter. Neobsahuje však žádné pečující látky, které jsou obsaženy ve vodě po holení, takže nemá hydratační a pečující vlastnosti - "jen" dodá skvělou vůní. Můžeš ji však také použít na oholenou pokožku, ale doporučujeme používat i hydratační krém, který nahradí pečující složky obsažené ve vodě po holení.

Kolínská alá voda po holení

Někteří výrobci však nabízí i skvělé vody po holení, které obsahují více vonných složek, podobně jako je tomu u kolínské. Z toho se pak stává jakási kolínská s výhodami pro oholenou pokožku (hydratace, výživa a celková péče proti zarudnutí, pupínkům a podráždění). Takové produkty pak poznáš jednoduše, jsou označeny jako kolínská voda po holení.

Kolínská, toaletní voda nebo parfém

Může kolínská nahradit toaletiní vodu nebo parfém? Pro někoho je parfém příliš silný, přeci jen obsahuje 20-40 % vonných látek, toaletní voda okolo 15 % a kolínská jen 3-5 %. Díky tomu máš jistotu, že to s vůní kolínské nikdy nepřeženeš. Skrz nižší obsah vonných složek tak kolínská voní méně intenzivně a kratší dobu. Můžeš vůni kdykoli doplnit. U kolínské se ti také nestane že by na oblečení zanechala mastné skvrny z olejů, kterých má parfém větší množství.

Jak aplikovat kolínskou

Kolínskou aplikuj na pulzní místa jako je krk, loketní jamka a zápěstí, aby vydržela vonět co nejdéle a odhalila všechny své vrstvy vonných látek


Vlastnosti a výhody kolínské

Skvěle voní a doplní tvůj charakter

Vůně není moc intenzivní, tak akorát

Nejlevnější varianta k parfému nebo toaletní vodě

Vydrží vonět kratší dobu než parfém a toaletní voda


7 rad pro dokonalé oholení vousů bez podráždění

7 rad pro dokonalé oholení vousů bez podráždění

Zaholení kontur nebo oholení celých vousů často necháváme na Barberovi, který svou práci odvede vždy precizně. Můžeme se však naučit holení vousů i doma, aby to vypadalo jako od barbera? Máme pro tebe 7 rad, jak si správně oholit vousy, zaholit kontury a udělat si z toho skvělý rituál.