15% sleva ke dni otců při nákupu nad 800 Kč🎁 Slevový kód "SUPERTATA"

Balzámy po holení

Pánský balzám po holení pro nezbytnou péči o čerstvě oholenou pokožku. Zklidňuje podráždění po oholení, dezinfikuje ji a zamezí zarudnutí i pupínkům. Pokožku skvěle hydratuje, vyživuje a celkově o ni pečuje. Balzám po holení je skvělý po holení vousů hlavy, ale i zbytku těla.

Zobrazit více

Jak používat balzám po holení

Po holení si vždy důkladně opláchni oholená místa. Na čistou pokožku aplikuj balzám po holení, který vmasíruješ do pokožky. Nezapomeň masírovat po směru růstu vousů, aby jsi zbytečně pokožku nedráždil a vousy nevyvracel. Balzám můžeš použít i na oholenou hlavu i další částí těla. Po aplikaci nechej balzám vstřebat, neoplachuj ani neutírej. Sám se do pokožky vstřebá a skvěle ji tak hydratuje a vyživí. Zabrání podráždění, zamezí vzniku červených pupínků a zarudnutí pokožky.

Pupínky po holení? Teď už se oholíš správně!

Stává se ti, že po oholení hlavy nebo vousů se objeví pupínky na pokožce? Důvodů může být více, ale eliminovat všechny není nic složitého. Prvním a důležitým krokem je mít vždy čistou a ostrou žiletku. Před, ale i po oholení ji vždy očisti a nejlépe i vydezinfikuj kolínskou vodou nebo vodou po holení. Vousy, ale i vlasy musí být při holení změkčené pomocí pěny, gelu nebo mýdla na holení. Pokud máš citlivou pokožku, skvěle ti pomůže olej před holením. Důležité je holit se vždy po směru růstu vousů, v opačném případě riskuješ vyvrácení vousů, zarůstání a také vznik pupínků po holení.
Pokud se potřebuješ oholit co nejvíce do hladka, před holením si dej sprchu, nebo použij obklad z horkého ručníku, aby se vousy napařily, otevřely se póry a vousy se více vysunuli z pokožky. Pro maximálně hladké oholení je pak nejlepší holení i proti směru růstu vousů, které je možné (ale nedoporučujeme) až poté, co si vousy oholíš po směru jejich růstu. V tu chvíli je holení proti směru vousů mnohem bezpečnější, ale stále tu je riziko.

Po oholení je nutné pokožku opláchnout a vydezinfikovat. K tomu ti poslouží balzám po holení a nebo voda po holení, která pokožku vydezinfikuje a také zklidní. Teď už můžeš být v klidu, pupínky nemají šanci!


Vlastnosti a výhody balzámu po holení

Dezinfikuje oholenou pokožku

Pokožku hydratuje, vyživuje a zklidňuje

Proti vzniku pupínků a zarudnutí pokožky

Skvělý po oholení vousů, hlavy i zbytku těla


Jak zabránit pupínkům a vyrážce po holení

Jak zabránit pupínkům a vyrážce po holení

Ať už jde o holení vousů, holení hlavy nebo zbytku těla, určitě nechceš, aby se ti udělaly pupínky, vyrážka a měl jsi zarudlou pokožku. Pokud se ti to děje a ty už nevíš co s tím, dáme ti 9 tipů na správné holení, a péči o pokožku, které zamezí vzniku pupínků, zarudnutí a podráždění pokožky. Ať už máš pokožku citlivou, příliš tvrdé vousy a nebo vrásčitou kůži, nic z toho už pro tebe nebude zábranou při holení.


7 rad pro dokonalé oholení vousů bez podráždění

7 rad pro dokonalé oholení vousů bez podráždění

Zaholení kontur nebo oholení celých vousů často necháváme na Barberovi, který svou práci odvede vždy precizně. Můžeme se však naučit holení vousů i doma, aby to vypadalo jako od barbera? Máme pro tebe 7 rad, jak si správně oholit vousy, zaholit kontury a udělat si z toho skvělý rituál.