15% sleva ke dni otců při nákupu nad 800 Kč🎁 Slevový kód "SUPERTATA"

Štětky na holení - Štětiny - Kančí štětiny

Štětka pro vyšlehání pěny z mýdla nebo krému na holení. Užij si luxusní holení vousů i hlavy za pomocí tradičních postupů. Všlehej bohatou holící pěnu pomocí štětky na holení, nanes ji na holená místa. Vyber si kvalitní štětku z kančích, jezevčích i syntetických štětin nebo koňských žíní. Na výběr máš z mnoha variant od dřevěných, kovových až po štětky s držadlem z odolné pryskyřice.

Zobrazit více

Tradiční holení, které si užiješ

Už naši tatínkové, dědečkové a pradědečkové používali takovou holící štětku. Jistě vzpomínáš na dědečka, který v koupelně vyšlehal hustou holící pěnu a s parádou se ráno oholil. K tomu kolínská z dovozu a starý tradiční strojek na holení.

Svět je čím dál rychlejší, ale ty si můžeš svoji chvíli holícího rituálu užít v klidu doma v koupelně. Zavzpomínej na staré dobré časy a udělej si z holení příjemnou záležitost, ne nutnost.

Štětka na holení nejen pro šlehání pěny

Holící štětka nejen že pomůže vyšlehat bohatou holící pěnu, ale pomáhá i s jemnou exfoliací pokožky, odmaštění při nanášení pěny krouživým pohybem. Při nanášení holícího přípravku rukou na pokožku se vousy navzájem slepí a nedostane se tak všude. Štětka naopak dostane pěnu všude a vousy i nadzvedne pro lepší a hladší oholení.

Jaké štětiny jsou nejlepší pro štětku na holení

Při výběru štětky na holení si můžeš zvolit štětiny z kance, jezevce, syntetiky a nebo koňské žíně. Nejluxusnější a nejlepší variantou jsou kančí a jezevší štětiny, které nejen že vyšlehají bohatou pěnu, ale mají dobrou životnost a při nanášení pěny i skvěle masíruje pokožku a tím ji víc připravuje na holení. Syntetické štětiny jsou více jemné a hodí se tak pro citlivou pokožku.

Čím více vody udrží štětiny, tím bohatší pěnu dokáže vyšlehat. Mezi nejlepší varianty tak patří jezevčí štětiny. Hned za ní se řadí štětka z kance s nejlepší tvrdostí.

Jezevčí štětiny

Skvěle vážou vodu

Velmi příjemné na dotek

Jemné štětiny

Skrz nižší tvrdost nemají masážní efekt

Vyšší cena

Kančí štětiny

Dobře vážou vodu

Tvrdé a pevné štětiny

Skvělý masážní a exfoliační efekt

Skvělý poměr cena/výkon

Koňské žíně

Dobře vážou vodu

Střední tvrdost štětin (něco mezi jezevčími a kančími štětinami)

Dobrý masážní a exfoliační efekt

Dobrý poměr cena/výkon

Syntetické štětiny

Vegan Friendly

Delší životnost

Skvělé pro alergiky

Průměrná tvrdost vhodní i pro citlivou pokožku

Šlehání pěny s ní trvá déle

Jak vyšlehat pěnu na holení

Budeš potřebovat holící štětku a k tomu mýdlo nebo krém na holení, případně i misku na holení. Trochu krému nebo mýdla dej do misky na holící pěnu, štětku navlhči teplou vodou a krouživým pohybem vyšlehej holící pěnu. Tu pak pomocí štětky naneseš krouživým pohybem do vousů nebo na hlavu.

Jak se starat o štětku na holení

Po holení je potřeba štětku zbavit mýdla. Stačí tak štětku propláchnout vodou a jednou za čas ji promydlit a zbavit tak případných nečistot. Štětku udržuj suchou, otočenou štětinami směrem dolů, aby voda mohla samovolně vytéct a uschnout.