Doprava od 59 Kč a nad 1500 Kč ZDARMA 🏎

Padají ti vlasy? Můžeš tomu zabránit dřív než bude pozdě ⏱

Na nablejskanou kopuli je ještě brzo, ale už češeš poslední sezonu? Pomůžeme ti, jak zabránit vypadávání vlasů, ať nemáš na hlavě ostrůvek. Ještě není všem dnům konec!

Každý se k problému s vypadáváním vlasů staví jinak, někdo problém aktivně řeší, jiní shodí hřívu do hladka. Věř, že v tom nejsi sám, jelikož s problémem vypadávání vlasů se potýká kolem 70 % můžů, což je opravdu vysoké číslo. Právě proto se na tento problém zaměřilo několik laboratoří. Bez vědy bychom tohle vyřešit nejspíš neuměli, takže díky za ni a za skvělé produkty, které vyrobili!


Buď v klidu, má to řešení

Jestliže jsi ve fázi, kdy ti začínají vlasy vypadávat, nebo už to nějakou dobu trvá, ale stále nějaké máš je šance to zachránit. Existuje mnoho produktů proti vypadávání vlasů, které mohou pomoci obnovit  jejich zdraví a růst. Mezi nejúčinnější patří šampony, tonika, séra, doplňky stravy, které obsahují ty správné látky. Je důležité podpořit růst vlasů zevnitř pomocí stravy i zvenčí kvalitním šamponem a tonikem proti padání vlasů.

Co způsobuje vypadávání vlasů a jak tomu předejít

Proč mužům vlasy vypadávají a jak tomu zabránit? Příčiny tohoto problému mohou být různé, ale existuje mnoho způsobů, jak tomuto problému čelit. My ti odpovíme proč vlasy vypadávají a jak tomu zabránit!

1. Dědičnost a hormon DHT

Jednou z nejčastějších příčin vypadávání vlasů u mužů je dědičnost. Genetika může způsobit oslabení vlasových kořínků a vést vypadávání vlasů. Jde o vyšší citlivost na hormon DHT (dihydrotestosteron). Celému problému se říká androgenetická alopecie.

DHT je hormon, který se v těle přeměňuje z testosteronu na dihydrotestosteron (DHT). Paradoxem je, že díky DHT mužům skvěle rostou vousy. Proto tak často vídáme vousáče s holou hlavou.  Někteří jsme na přítomnost DHT více citliví a to zapříčiní zmenšování vlasové folikoly na hlavě (ze kterého vlas vyrůstá). Vlas slábne až nakonec vypadne. Je to ale řešitelné!

2. Stres, strava a životní styl

Stres, špatná strava, nadměrná konzumace alkoholu a kouření jsou další faktory, které mohou způsobiv vypadávání vlasů. Pokud je to tvůj případ, doporučujeme zvážit změnu. Zbav se stresu, zlepši jídelníček a celkovou kvalitu života. To ti pomůže nejen s udržením vlasů na hlavě, ale také s dalšími problémy.

V dnesní době, kdy je opravdu těžké vytěžit z potravin dostatečné množství živin je nejlepší variantou sáhnout po doplňcích stravy, které obsahují extrakt těchto vitamínů a minerálů. Je to nejrychlejší a nejúčinnější cesta k doplnění všeho, co tělo potřebuje pro tvorbu zdravých vlasů a pro zamezení jejich vypadávání.

  • Zinek - Je důležitý pro opravu tkání v těle, včetně vlasových folikulů. Zinek také může snižovat tvorbu DHT v těle

  • Vitamin D - Snižuje hladinu DHT a podporuje růst vlasů

  • Vitamin E - Zlepšuje cirkulaci krve a přísun živin do vlasových folikulů

  • Železo - Pomáhá transportovat kyslík do vlasových folikulů

  • Biotin - Známý jako vitamín B7, je důležitý pro tvorbu keratinu, který je hlavní složkou vlasů

  • Vitamín D - Je důležitý pro zdravou funkci vlasových folikulů. 

  • Vitamín A - Je důležitý pro tvorbu sebumu (kožní maz), který hydratuje a chrání vlasy.

  • Kofein-  Stimuluje růst vlasových folikulů a také inhibuje působení enzymu 5-alfa-reduktázy (může pomoci snižovat hladinu DHT)

3. Používej šampon proti padání vlasů

Budeme doufat, že na vlasy, používáš šampon k tomu určený. Pokud však používáš třeba sprchový gel, ihned s tím přestaň. Není určený pro mytí pokožky hlavy! Může se také stát, že používáš nekvalitní šampon, který obsahuje složky (nebo spíš jejich přemíru) jako jsou parabeny, sulfáty, silikony (ty nerozpustné ve vodě), alkohol nebo umělá barviva (častý případ cenově výhodných šamponů z drogerie).

Ve tvém případě tě bude asi nejvíc zajímat asi šampon proti padání vlasů Ten je speciálně navrženy a obohaceny o složky, které pomáhají bojovat s vypadáváním vlasů a snižovat hladinu DHT na vlasové pokožce. Tyto šampony navíc obsahují látky, které vlasy i pokožku vyživují a pomáhají tak bojovat proti jejim vypadávání. Mezi tyto složky patří například:

  • Biotin: Je vitamínem B7, který pomáhá stimulovat růst vlasů a zlepšuje jejich celkovou kvalitu

  • Keratin: Je přirozenou složkou vlasů, která se používá k jejich posílení a zlepšení celkové struktury vlasů

  • Niacin: Je vitamínem B3, který pomáhá krevnímu oběhu a stimuluje růst vlasů

  • Kofein: Pomáhá zlepšit krevní oběh v pokožce hlavy a stimuluje růst vlasů. Kofein také blokuje účinky enzymu 5-alfa-reduktázy, které mohou vést k tvorbě DHT

  • Zinek: Je minerálem, který pomáhá posilovat vlasové folikuly a zlepšovat růst vlasů

  • Extrakt z kopřivy: Obsahuje vitamíny a minerály, které posilují vlasy a stimulují růst vlasů

  • Extrakt z aloe vera: Pomáhá udržovat vlasy hydratované a posiluje vlasy od kořínků

4. Správně umyj a vysuš vlasy

Další příčinou může být i nedostatečné vymytí šamponu z vlasů a pokožky hlavy. Pokud ve vlasech zůstanou zbytky šamponu, mohou způsobit podráždění, svědění vlasové pokožky a oslabení vlasů, což může vést k jejich zvýšenému vypadávání.

K mytí patří i vysoušení vlasů a na to jsme my chlapi opravdu experti. Pokud hlavu drhneš ručníkem, tak s tím ihned přestaň. Nedochází až tak k vypadávání, jako spíše vytrhávání vlasů, které však k vypadávání vede. Použití fénu je mnohem lepší řešení, pozor však na příliš horký vzduch, který vlasům ani pokožce hlavy neprospívá.

5. Svěží tonikum proti padání vlasů

Gin s tonikem to bohužel není, ale ten by ti stejně vlasy nezachránil. Řeč tu je o toniku na vlasy, které můžeš aplikovat kdykoli během dne a to přímo na pokožku hlavy. Tonikum proti padání vlasů tak podporuje to, s čím šampon proti padání vlasů začal. Dodává pokožce hlavy živiny, a energii pro vlasové folikuly. Podporuje tak zdraví a pevnost vlasů a hlavně zabraňuje jejich vypadávání. Navíc jejich použití je velmi příjemné a osvěžující. Je také vhodné i pro citlivou pokožku,

6. Ostatní důvody

Důvodů je opravdu hodně, může to být věk, hormonální nerovnováha, užívání steroidů, časté a nekvalitní barvení a odbarování vlasů, i vedlejší účinky léků. Ve většině těchto případů dochází ke ztrátě vlasové folikuli a vlas tak nemá z kama růst.

Někdy to už zachránit nejde...

Některé situace už prostě zachránit nejde, třeba ve chvíli, kdy ti na hlavě trčí posledních pár vlasů a pokožka hlavy přišla o vlasové folikuly, je prakticky nemožné vypěstovat novou úrodu. V takovém případě máš jen dvě možnosti, podívat se do zrcadla s úsměvem, protože nám chlapům leštěnka prostě sluší a nebo se vydat na zákrok zvaný transplantace vlasů. Samotná transplantace zní možná děsivě, nejde však o vaši ledvinu a tento zákrok je dnes naprosto běžný.

Tak ať rostou!

Zachraň své vlasy