Doprava od 59 Kč a nad 1500 Kč ZDARMA 🏎

Kamence po holení - Captain Fawcett

Kamenec po holení je přírodní minerál, který pomáhá zacelit ranky a zastavit krvácení po holení. Při holení se může poranit každý, je vždy potřeba se o ranku postarat. Kamencem se pořezaná pokožka i dezinfikuje, stačí kamenec namočit a přiložit na poraněné místo. Kamenec může sloužit i jako deodorant, protože zamezuje pocení a neutralizuje nepříjemný pach.

Zobrazit více
? Co dělat když se říznu?

Jak zastavit krvácení po holení

Při holení se může říznout i ten nejzkušenější muž, stačí chvilka nepozornosti, málo přípravku na holení, nebo i nevhodná žiletka. Taková ranka pak umí dost potrápit, proto je potřeba ji co nejrychleji zacelit. K tomu ti poslouží kamenec po holení, který je ve formě sirek a nebo celého bloku tohoto minerálu. Na cestování se ti bude více hodit balíček kamencových sirek, ale v koupelně rozhodně sáhni po celém bloku kamence (vydrží opravdu dlouho).

Na poraněnou pokožku přilož namočený kamenec, po chvíli se ranka zacelí (pokud není pořezaná rána moc velká, pak už je na řadě lékárnička). Ránu také vydezinfikuje a zatáhne ji tak, aby krev přestala téct. Po použití kamenec opláchni a uchovávej v čistotě.

Jak se nepořezat při holení

Základem správného holení ať už hlavy, vousů nebo zbytku těla, je ostrá a čistá žiletka. S tupou žiletkou moc parády nenaděláš a holení bude tahat, zaděláš si tak na větší problémy (vyvracení vousů a poranění). Sáhni proto vždy po ostré žiletce a tu udržuj v suchu a čistotě, aby vydržela co nejostřejší i na další holení.

Pro dokonalé oholení bez pořezání je také zásadní krém na holení, pěna na holení, mýdlo na holení, gel a i olej před holením. Záleží kterou formu preferuješ. Používej vždy kvalitní produkty na holení, které opravdu dodají pokožce potřebný skluz, vousy změkčí a tím se snáze holí. V takovém případě je poranění pokožky při holení více nemožné, protože jsi udělal maximum.

Při holení nikam nespěchej, protože i tohle bývá častý důvod poranění. To se však snadno řekne, ale když spěcháš, kolem běhá drahá polovička a nebo tvé děti, je to trochu oříšek. Snaž se tedy nedělat prudké pohyby, ale v klidu dělej jeden tan za druhým.

Kamenec jako deodorant

Věděl jsi, že kamenet je nejlepší deodorant i antiperspirant v jednom? Příroda prostě umí! Blok kamence stačí navlhčit a párkrát s ním přejet podpaží. Navíc, tento přírodní deodorant nezanechává fleky na oblečení, neutralizuje nepříjemný zápach potu a je mnohem příjemnější a lehký.


Výhody kamence po holení

Zaceluje ranky z holení

Dezinfikuje a zastavuje krvácení

Snadno se používá a vydrží dlouho

Lze použít i jako přírodní antiperspirant a deodorant


Jak zabránit pupínkům a vyrážce po holení

Jak zabránit pupínkům a vyrážce po holení

Ať už jde o holení vousů, holení hlavy nebo zbytku těla, určitě nechceš, aby se ti udělaly pupínky, vyrážka a měl jsi zarudlou pokožku. Pokud se ti to děje a ty už nevíš co s tím, dáme ti 9 tipů na správné holení, a péči o pokožku, které zamezí vzniku pupínků, zarudnutí a podráždění pokožky. Ať už máš pokožku citlivou, příliš tvrdé vousy a nebo vrásčitou kůži, nic z toho už pro tebe nebude zábranou při holení.


7 rad pro dokonalé oholení vousů bez podráždění

7 rad pro dokonalé oholení vousů bez podráždění

Zaholení kontur nebo oholení celých vousů často necháváme na Barberovi, který svou práci odvede vždy precizně. Můžeme se však naučit holení vousů i doma, aby to vypadalo jako od barbera? Máme pro tebe 7 rad, jak si správně oholit vousy, zaholit kontury a udělat si z toho skvělý rituál.