15% sleva ke dni otců při nákupu nad 800 Kč🎁 Slevový kód "SUPERTATA"

Kartáče na vousy - TIP Barbera

Kartáč na vousy je skvělá pomůcka pro každého vousáče. Zbavuje vousy nečistot, odpadaných vousů i odumřelých kožních buněk. Kartáčem své vousy srovnáš do latě, dáš jim správný směr a ještě příjemně masíruješ pokožku pod vousy. Kartáč ti pomůže nanést olej i balzám do celé délky vousů a tím dosáhnout lepších výsledků. Vyber si svůj kartáč podle typu štětin jako jsou kančí, syntetické nebo termoplastické.

Zobrazit více

Hřeben nebo kartáč na vousy

Každý vousáč řeší tuto otázku na kterou ale není jednoznačná odpověď. Kartáč na vousy je velmi oblíbený pro snadné pročesání vousů, snažší nanášení oleje o balzámu na vousy a také podrbání pokožky pod vousy. Hřeben je oproti tomu více přesný, dává vousům jednotný směr a ty vypadají lépe upravené.

Naše rada? Používej obojí, protože jak kartáč tak i hřeben ti vždy přináší jiné výsledky a hodí se v jiných situacích.

Jaké zvolit štětiny kartáče na vousy (použij filtrování)

Při výběru kartáče máš na výběr z několika variant. Nejčastěji se setkáš s variantou kančích a nebo syntetických štětin. Nejlepší variantou jsou právě kančí štětiny, které mají vysokou pevnost a tak se skvěle probojují i velmi hustým vousem. Syntetické štětiny bývají zpravidla jemnější a hodí se tak více pro krátké nebo méně husté vousy. Pokud máš příliš citlivou pokožku, bude pro tebe varianta syntetiky příjemnější. Na výběr je pak i varianta z termoplastických štětin, což jsou jemné a zaoblené hroty, ktaré se také skvěle probojují hustým vousem a dobře se umývají pod vodou.

Takové podrbání na bradě kartáčem z kančích štětin je naprosto úžasná věc, kdo nevyzkoušel, nepochopí.

Jakou zvolit velikost a tvar kartáče na vousy

Při výběru velikosti i tvaru kartáče vždy mysli na to, kde ho budeš používat. Pokud hodně cestuješ a nebo hledáš kartáč nejen na doma, určitě by jsi měl zvážit menší variantu kartáče pro jeho skladnost. Velké kartáče pak doporučujeme při použití na doma v koupelně.

Výsledek při použití malého nebo velkého kartáče je stejný, vždy záleží na tvých potřebách. Velký kartáč má tu výhodu, že "obslouží" větší plochu a více vousů a je tak rychlejší na použití.

Tvar kartáče je také velmi subjektivní názor, ale z našich zkušenosti je nejoblíbenější klasická varianta oválného kartáče - dobře se drží.

Jak se starat o kartáč na vousy

I kartáč si jednou za čas zaslouží svou péči. Protože zbavuje vousy nečistot, odumřelých buněk i vypadaných vousů, tak se často usazují právě mezi štětinami kartáče. Mohou se zde objevit i bakterie, které se za tu dobu usadili na štětinách, což pak může vést třeba k pupínkům.

  • Otoč kartáč štětinami směrem dolů a vyklepej ho - stačí na kartáč poklepat a nebo samotný kartáč oklepat třeba o stůl
  • Dej si do misky teplou vodu a přidej šampon na vousy
  • Kartáčem ve vodě zatřes, aby odpadly další zbalé nečistoty (nenamáčej dřevenou část do vody)
  • Rukou pročisti štětiny kartáče pod vodou
  • Vyklepej z kartáče vodu a lehce ho vysuš ručníkem
  • Dej kartáč usušit nebo použij fén (teplý vzduch, ne horký)


Výhody kartáče na vousy

Češe vousy do lepšího tvaru

Zbavuje vous nečistot, vypadaných vousů i odumřelých buněk

Pomáhá nanést olej i balzám do celé délky vousů

Velmi příjemná masáž a podrbání pokožky


Jak podpořit rychlejší růst vousů

Jak podpořit rychlejší růst vousů

Chceš si nechat narůst plnovous a nebo jen zaplnit holá místa ve vousech, aby jsi nevypadalo jako oškubané kuře? Vypěstuj si plnovous díky přípravkům na podporu růstu vousů a podpoř ho i v dalších směrech pro opravdu nejlepší efekt. Co růst vousů způsobuje, jak ho podpořit a proč někomu vousy vůbec nerostou? Důvodů je spousta, některé z nich jsou řešitelné, jiné jen čekají na správnou chvíli.