Doprava od 59 Kč a nad 1500 Kč ZDARMA 🏎

Jak podpořit rychlejší růst vousů

Pomůžeme ti stát se plnokrevným vousáčem, vypěstovat plnovous, který ti bude slušet. Dnes jsou vousy v trendu a není se čemu divit, Nám chlapům vousy prostě sluší, ale některým ještě nezačaly růst. Chceš mít plný a slušivý vous? Podpoř růst vousů na všech frontách a buď trpělivý. Z nikoho se přes noc vousáč nestal. Růst vousů většinou trvá několik let a to od prvního knírku až po hustý plnovous. Proces můžeš ale urychlit tím, že alokuješ potřebné živiny na správná místa. Prokrvit pokožku a vyburcovat ji k růstu vousů.


Rostou vousy každému?

Ano, ale...Vousy rostou každému, ale důležité je si říct, co považujeme za vousy. Jemné chmíří na obličeji z tebe vousáče určitě nedělá. Na tom, jak vousy porostou však závisí mnoho faktorů mezi které patří věk, genetika a životospráva. Růstu vousů můžeš pomoci speciálními přípravky, které pokožku správně vyživí a připraví na růst vousů.

Nebudeme ti tu mazat med kolem huby, žádné zaříkávadla ani 100% účinné lektvary pro všechny muže světa neexistují. Každý je jiný a s tím se musíme smířit. Někomu pro lepší růst vousů stačí jen málo, jiní se musí snažit o poznání více. Kde je ta pomyslná hranice a kde se na ní nacházíš?

Věk is King

Vousy stejně jako rozum přichází s věkem, u někoho dřív, u jiného zase pozděj. Pokud tedy patříš mezi náctileté, můžeš být v klidu. Růst vousů startuje okolo 20 let, ikdyž jsou i vyjimky, které vousy pěstují i dříve. Věk ale není vše, a proto potkáváme spoustu 30-ti letých, kteří vousy stále nemají a nebo jim roste jen něco málo na bradě.

Genetika, genetika a zase genetika

Geny určují spoustu faktorů spojených se vzhledem i naší fyziologií, včetně hustoty, tloušťky a rychlosti růstu vousů. Tento genetický kód také nese informace i o růstu vousů a dědičně se předává. To, jakou genetikou disponuješ můžeš skvěle vidět právě na svých rodičích i prarodičíš, zjistíš s nějakou vyšší pravděpodobností možnosti růstu vousů.

Důvodem, proč nám chlapům vousy rostou a ženám ne (až na vyjimky), je množství testosteronu , které tělo produkuje. Testosteron se v mužském těle přeměňuje na dihydrotestosteron (DHT), což je dobrý sluha, ale zlý pán. Někdo může být na DHT citlivý a skrz to mohou vypadávat vlasy. Na vousy to má však opačný efekt a to ten, že s přemírou DHT z testosteronu, více rostou vousy. Proto nikdy nepoužívej blokátory DHT na obličeji, ten je určený jen na pokožku hlavy proti padání vlasů.

Množství testosteronu u mužů závasí na několika faktorech. K jeho tvorbě je důležité více sportovat, dodržovat životosprávu i regeneraci dostatečným spánkem. Skvělým pomocníkem jsou i doplňky stravy jako třeba Kotvičník zemní (Tribulus terrestris), což je přírodní výtažek z rostliny Kotvičníku.

Přípravek na růst vousů - Beard Booster

Řekněme, že máš na růst vousů dostatečný věk i genetickou predispozici, ale vousům se stále moc nechce. V takovém případě můžeš podpořit růst vousů i pomocí kosmetiských přípravků, které pečují o pokožku obličeje díky obsahu účinných látek. Ty stimulují folikuly a podporují tak růst vousů. Jde o přípravky pro podporu růstu vousů neboli beard booster, které pokožku vyživují, hydratují a v hlavní fázi ji i správně prokrvují. Krevní řečiště je nositelem živin a všech potřebných látek právě pro růst vousů, proto je prokrvení pokožky na správných místech velmi důležité pro správný růst vousů.

Kartáč nebo roller

Myslíš to s vousy opravdu vážně? Před použitím přípravku na růst vousů, použij i kartáč a nebo roller na vousy (dermaroller). Pomůžou ti prokrvit pokožku i mechanickým způsobem, trochu ji podráždit a vyprovokovat růst vousů tak, že se tělo začne bránit. Krém na růst vousů se potom lépe vstřebává a jeho účinnost roste.

Je ale lepší roller nebo kartáč na vousy? Každý je zastáncem jiné varianty, my osobně se přikláníme k použití kartáče na vousy, který se ti bude hodit i po vypěstování úrody. Kartáčem můžeš vousy skvěle česat a čistit je mechanicky. Roller je však pro mnohé efektivnější variantou v začátcích, ale už nemá žádné další  využití.

S čistou pokožkou k růstu vousů

Zdravá, hydratované a perfektně čistá pokožka je pro růst vousů důležitá. Muži však mají oproti ženám více mazových žláz na obličeji, což vede k vyšší produkci mazu. Proto je potřeba pokožku řádně umýt, zbavit ji mastnoty, nečistot i odumřelých buněk. Podpoříš tím vstřebatelnost přípravku na růst vousů a využiješ jeho potenciál na maximum.

Použít můžeš speciální gel (nebo mýdlo) na mytí obličeje, který pokožku skvěle čistí, ale zbytečně ji nevysuší (jako třeba sprchový gel), což by vedlo k ještě vyšší produkci kožního mazu. Pokud ti už nějaké vousy rostou, sáhni po šamponu na vousy, který je vhodný i pro pokožku obličeje.

Holením vousů k lepšímu růstu? Zapomeň

Tento mýtus musíme vyvrátit, protože je to nejčastější rada "pro lepší růst vousů". Holením vousů se opravdu jejich růst nenastartuje. Samozřejmě, když vousy rostou, pocitově se zdá, že na začátku, když mají sotva milimetr, tak rostou nadzvukovou rychlostí. Čím je pak vous delší, tak se zdá, že se růst zpomaluje. Je to ale jen pocit, protože vousy rostou pořád stejně rychle. Proto se holení vousů nedoporučuje, pokud si chceš nechat narůst plnovous.

Nečekej zázraky za týden

Růst vousů vyžaduje čas a dávku trpělivosti. Zvládneš to? Neočekávej plnovous za týden, tak daleko věda ještě není a určité procesy v těle vyžadují čas, odhodlání a vhodné podmínky. Spousta mužů to po pár týdnech vzdá, což je největší chyba.

Z vlastní zkušenosti víme, že nastartovat růst vousů trvá minimálně měsíc (v tom nejlepším možném a myslitelném případě), u někoho to může trvat 3 i více měsíců. V přípravcích na růst vousů bohužel nejsou zázračné semínka vousů a nemají ani kouzenou moc. Jejich cílem je donutit tělo produkovat vousy, dodat jim maximum pro jejich růst, ale zbytek už jen a tvém těle.

Dej tomu alespoň 4 měsíce, podpoř růst pomocí stravy, dostatečného pohybu a spánku, tak i zvenčí pomocí přípravku na růst vousů. Pokud se ani po té době nic nezačne dít, nejspíš je na vině genetika a budeš si muset ještě chvíli počkat.

Osobní zkušenost

Ano, ani já nejsem dokonalý! Vousy mi začaly růst kolem 22 let, od té doby jsem tomu nedával moc pozornosti. Po nějaké době se ale ukázalo, že některé místa se ne a ne zaplnit, vousy tam nerostou a v Barbershopu jsem si nechal vždy vousy zkrátit. Asi ve 26 letech jsem se pustil do pěstování pomocí Beard Boosteru od značky Steves. Po 2 měsících jsem neviděl skoro žádné změny a musím uznat, že jsem to málem vzdal. Dnes tomu jsou 4 měsíce a vousy mi rostou i tam, kde dřív byly holá místa. Není to ještě dokonalé a nějakou péči to chtít bude, ale je to na dobré cestě.

Jen vytrvalost nestačila. K používání podpory růstu vousů jsem sáhnul i po kartáči na vousy i oleji na vousy. Pro mytí mi skvěle pomohl Stevův mycí gel na obličej.. Změnil jsem životosprávu jak to jen šlo, začal jsem více sportovat a otužovat se. Nemohu to řici na 100%, ale určitě to vše přispělo k lepšímu plnovousu.

Lepší růst vousů krok za krokem

  1. Počkej až ti bude alespoň 20 let
  2. Měj pestrou stavu, dostatek pohybu a spánku
  3. Nezapomínej na sluníčko, které pokožce přináší důležitý vitamín D
  4. Měj čistou pokožku obličeje
  5. Používej kartáč nebo roller na vousy
  6. Aplikuj sérum na růst vousů
  7. Buď trpělivý

Doporučené produkty18