Doprava od 59 Kč a nad 1500 Kč ZDARMA 🏎

Kartáč na vousy z aliexpresu. Skvělá volba nebo propadák?

Doba nákupů na aliexpressu nám dává opravdu velké možnosti, jak ušetřit nemalé peníze na věcech, které si chceme pořídit. Stojí ta kvalita opravdu za tu nižší cenu? Podíváme se jak je na tom kartáč na vousy, který je podle srovnání, tím nejlepší kartáčem na vousy, který si tam můžete koupit

Proč zrovna kartáč z Aliexpressu?

Dostali jsme v průběhu let několik dotazů od našich zákazníků v Barbershopu, proč by si měli koupit kartáč na vousy za 400 Kč, když na Aliexpresu stojí třeba jen 100 Kč? První logická odpověď je kvalita, použité materiála a zpracování. Vyzkoušené jsme to ale neměli, tak co když je opravdu výhodnější kartáč koupit z číny a ušetřit nemalou částku? Přeci, mnoho produktů, které jsou k zakoupení v Česku nebo i po světě, pochází ze stejné továrny, jen s mastnou přirážkou, tak co když je tomu tak i v případě těchto kartáčů? 

Proto jsme se rozhodli několik takových kartáčů objednat. Některé nepřišly, ale něco se k nám nakonec dostalo. Nebudeme však lhát, první kartáč, který přišel, byl z pěkného dřeva, bohužel, přišel rozštípnutý na půl. Druhý však přišel už v pořádku, má sice také menší puklinu z vysušeného dřeva, ale je v celku! Tak jsme se pustili do testování.

Na první pohled k nerozeznání

Na tomto obrázku je několik kartáčů, ale pouze jeden z nich je z Číny. Najdete ho?...Myslím, že hledat nemusíte, protože od pohledu jsou to "jen" kartáče, které jakoby si z oka vypadly. Dřevěná rukojeť a nějaké ty štětiny.

Samotný kartáč přišel, jak je už u Aliexpres objednávek známé, v plastovém sáčku a bublinkové folii. Ekologické to není, ale budiž. Samotné zprcování kartáče vypadá na první dobrou opravdu pěkně, prakticky bychom od pohledu nepoznali, který kartáč je od NoName prodejce z Aliexpressu a který od Bevira, jelikož jsme si vybrali černý kousek, stejně tak, jako má Beviro. Jen pro ujasnění, jediné, co má s kartáčem od Bevira společné, je jeho černý vzhled, původ a kvalita se však liší.

Otestováno na vlastní kůži

Prodejce uváděl High Quality a velmi výraznou informaci, že na kartáč použili dřevo a kančí štětiny. Pustili jsme se do testu, který probíhal asi týden.

Dřevo (držadlo)

Až na malé praskliny vypadá dobře, je pěkně zpracované a hladké, takže pro nás velké plus, že nebudeme každý den tahat třísky z rukou, jak jsme se původně báli. Velikost je také velmi příjemná a podobná těm, na trhu.

Štětiny, to je oč tu běží

Jak již bylo zmíněno, Prodejce uváděl, že štětiny jsou kančí, což je pro kartáč na vousy to nejlepší, co si můžeme dopřát. Do laborky jsme ho neposílali, ale kančí prostě nejsou, což bylo velké zklamání. Kartáč má v sobě nejspíš nějaký druh syntetických štětin, což není nic špatného (spousty kartáčů používají syntetické štětiny), kámen úrazu je ale v tuhosti nebo také tvrdosti štětin, které zde použili extrémně jemné.

Abychom však mohli zhodnotit jaký kartáč je, musíme si první říci, k čemu takový kartáč slouží a co by měl splňovat.

K čemu je kartáč na vousy? Asi na vousy...

Pokud chceme mít opravdu pěkný vous je kartáč jasnou volbou. Kartáč nám pomůže zabránit svědění pokožky, podpoří růst vousů tím, že pokožku prokrví a tak ji stimuluje k lepšímu růstu vousů. Vousům také díky kartáču dodáme potřebný tvar, krásně je rozčešeme a zbavíme pokožku odumřelé kůže.

Správný kartáč by tak měl mít optimální délku štětin, ani dlouhé, ani krátké, prostě tak akorát. Zásadní je samotná tvrdost štětin, protože k tomu, aby se vousy rozčetaly, je potřeba nějaký ten odpor, který měké štetiny nemají. U tvrdosti ještě zůstaneme, protože čím tvrdší štětiny, tím lepší podrbání pokožky, kterou zbavíme odumřelé kůže (ta může časem opadávat ve velkém a lupy ve vousech nejsou nic moc pěkného). Kartáč také používáme pro lepší nanesení oleje či balzámu do vousů, aby se dostal opravdu všude.

Hodnocení kartáče z Aliexpresu

Po týdnu neustálého drbání se tímto kartáčem ve vousech, máme jasno.

Tvrdost

Kartáč z Aliexpressu má opravdu měkké štětiny, to může být sice příjemné pro pošimrání brady, ale nesplní to účel, pro který jsme si jej pořídili. V době testování jsem měl vousy o délce 3-5 cm a ani tuhle kratší délku vousů nebylo možné kartáčem rozčesat.  K nanášení oleje či balzámu není ale až tak špatný, avšak nanesení nebylo rovnoměrné, štětiny se nedokázaly probojovat skrz hustotu vousů a tak nebyl olej nanesen všude...škoda.

Kančí štětiny? Snad, možná, asi ne

O původu štětin bych se nerad přel, nejsu odborník na živou zvěř ale vzhledem k tvrdosti a vzhledu štětin bych si rozhodně vsadil na syntetické štětiny. Proti těm však nic nemohu namítat, avšak v tomto kartáči použili jiný typ štětin, než který se normálně používá a je to prostě škoda. Kdyby byly 2x tak tvrdší, je tento kartáč jasnou volbou.

Kartáč Alík plešatí

U kartéče na vousy jsem zvyklý, že jej musím používat třeba nad umyvadlem, protože uvolňuje odumřelou kůži a také vousy. Kartáčem je tak dostanu ven a podemnou je pak spoušť. V případě tohoto kartáče to bylo ale jiné, protože podemnou bylo víc vypadanách štětin z kartáče, než vousů ze mě. Nedovedu si představit, jak by takový kartáč vypadal po půl roce používání.

Shrnutí

Ačkoli se může tento kup zdát výhodný, opak je pravdou. Osobně bychom kartáč doporučili jedině někomu, kdo má opravdu krátké vousy  zrhuba do 1 cm délky, tam by kartáč měl zvládnout nanášení oleje i balzámu. Bohužel, problém s vypadáváním štětin by asi odradil každého.

Naše doporučení

Z našeho pohledu a také ze zpětné vazby našich zákazníků jsme vybraly 3 nejoblíbenější kartáče na vousy

Morgan's kartáč na vousy malý

Menší verze kartáče od Morgans - i s malým kašpárkem jde zahrát velké divadlo :)

Angry Beards Dřevěný kartáč na vousy Harden

Zlatá střední cesta s ideální tvrdostí od Angry beards

Captain Fawcett Kartáč na vousy

A něco pro náročné vousáče od Kapitána Fawcetta