15% sleva ke dni otců při nákupu nad 800 Kč🎁 Slevový kód "SUPERTATA"

Mýdlo pro tradiční holení vousů i hlavy. Holení dodává příjemný a velmi luxusní rituál jako v prémiovém Barbershopu. Z mýdla snadno vytvoříš bohatou pěnu pro snadné, rychlé a bezpečné oholení bez podráždění. Zjemňuje vousy, které spolu s pokožou připraví na holení. Přírodní složky zase hydratují, vyživují a renegerují.

Zobrazit více

Jak používat mýdlo na holení

Rozhodnul jsi se pro tradiční cestu holení vousů nebo hlavy s mýdlem na holení? Potom se ti bude hodit štětka na holení, kterou vyšleháš bohatou pěnu z mýdla a naneseš ji na holená místa. Štětku stačí navlhčit a krouživými pohyby přímo v krabičce od mýdla vytvořit pěnu. Můžeš použít i misku, do které si trochu mýdla vetřeš a v ní pěnu vyšleháš. Po nanesení nechej mýdlo chvíli působit. Připraví pokožku na holení, zjemní vousy a zamezí zbytečnému odporu při holení. Vytvoří na pokožce ochranný film, který předchází podráždění a dodává skvělý skluz břitu.

Není mýdlo jako mýdlo na holení

Mýdlo na holení se od toho na mytí liší zásadně svým složením. Ačkoli se může zdát, že je to velmi podobné, tak mýdlem na ruce si rozhodně vousy neoholíš. Vousy je potřeba zjemnit pomocí složek, které jsou obsaženy pouze v mýdle na holení. K tomu tohle mýdlo dodává skluz břitu, je šetrnější i k citlivé pokožce a nedráždí.

Krém nebo mýdlo na holení

Krém a mýdlo mají velmi podobné vlastnosti. Jsou skvělé pro citlivou pokožku, ale i pro snadné holení tvrdých vousů. Obě holící media můžeš snadno vyšlehat v bohatou pěnu, takže jejich objem znásobíš. To je skvělou alternativou pro pěnu nebo gel na holení, kde objem nejde nijak navýšit.

Krém se od mýdla však zásadně liší svou konzistencí. Mýdlo je naprosto tuhé a je tak nudné jej našlehat pomocí štětky na holení. Cenově se více vyplatí, protože vydrží opravdu dlouho. Krém však můžeš použít i bez štětky na holení, takže při cesstování ušetříš další místo.

Nezapomeň na balzám nebo vodu po holení

Po oholení si pokožku opláchni vodou, osuš ručníkem a aplikuj vodu po holení nebo krémovou variantu balzámu po holení. Voda i balzám po holené působí proti podráždění, infekcím a zamezí zarudnutí oholené pokožky. Příjemně pokožku provoní a zklidní. Po oholení můžeš použít i kolínskou vodu, ta však neobsahuje pečující a hydratační složky, ale pouze pokožku dezinfikuje a skvěle ovoní (obsahuje více vonných látek a tak vydrží déle).


Vlastnosti a výhody mýdla na holení

Připravuje pokožku a vousy na holení

Hydratuje pokožku

Snadno vyšleháš bohatou pěnu a znásobíš tak objem mýdla

Skvěle se aplikuje

Pro holení vousů, hlavy i zbytku těla


Jak zabránit pupínkům a vyrážce po holení

Jak zabránit pupínkům a vyrážce po holení

Ať už jde o holení vousů, holení hlavy nebo zbytku těla, určitě nechceš, aby se ti udělaly pupínky, vyrážka a měl jsi zarudlou pokožku. Pokud se ti to děje a ty už nevíš co s tím, dáme ti 9 tipů na správné holení, a péči o pokožku, které zamezí vzniku pupínků, zarudnutí a podráždění pokožky. Ať už máš pokožku citlivou, příliš tvrdé vousy a nebo vrásčitou kůži, nic z toho už pro tebe nebude zábranou při holení.


7 rad pro dokonalé oholení vousů bez podráždění

7 rad pro dokonalé oholení vousů bez podráždění

Zaholení kontur nebo oholení celých vousů často necháváme na Barberovi, který svou práci odvede vždy precizně. Můžeme se však naučit holení vousů i doma, aby to vypadalo jako od barbera? Máme pro tebe 7 rad, jak si správně oholit vousy, zaholit kontury a udělat si z toho skvělý rituál.