Objednávku odešleme expresně 27.5. z důvodů inventury. Děkujeme za pochopení

Vody po holení - Uppercut

Voda po holení je nezbytnou péči pro muže po oholení vousů i hlavy. Uzavírá póry, které se při holení otevřely, dezinfikuje a čistí pokožku, zabraňuje tak infekci a zánětu pokožky. Působí proti zarudnutí podrážděné pokožky a zamezuje vzniku pupínků po oholení. Obsahuje i vonné látky, které pokožku příjemně ovoní.

Zobrazit více

Jaký je rozdíl mezi kolínskou a vodou po holení

Moho lidí si myslí, že kolínská voda a voda po holení je to stejné, ale to vůbec není pravda. Rozdíl mezi těmito produkty je znatelně velký, ale i přesto si je lidé často pletou.

Voda po holení je určená přímo pro čerstvě oholenou pokožku. Obsahuje složky, které pokožku hydratují, vyživují a také stahují otevřené póry, které se při holení otevřely. Pokožku dezinfikuje a chrání. Navíc obsahuje i malé množství vonných látek pro příjemný pocit.

Kolínská patří do odvětví vůní, řadí se tak mezi parfémy, parfémované vody a toaletní vody. Kolínskou využiješ pro navonění, protože obsahuje okolo 3-5 % vonných látek. Neobsahuje žádné pečující látky, které jsou obsaženy ve vodě po holení, takže nemá hydratační a pečující vlastnosti - "jen" dodá skvělou vůní. Můžeš ji však také použít na oholenou pokožku, ale doporučujeme také používat i hydratační krém, který nahradí pečující složky obsažené ve vodě po holení.

Kolínská alá voda po holení

Někteří výrobci však nabízí i skvělé vody po holení, které obsahují více vonných složek, podobně jako je tomu u kolínské vody. Z toho se pak stává jakási kolínská s výhodami pro oholenou pokožku (hydratace, výživa a celková péče proti zarudnutí, pupínkům a podráždění). Takové produkty pak poznáš jednoduše, jsou označeny jako kolínská voda po holení.

Jak používat vodu po holení

Po oholení si vždy důkladně opláchni holená místa. Na čistou pokožku pak aplikuj vodu po holení, kterou naliješ do dlaní a aplikuješ na pokožku. Tu můžeš lehce vmasírovat. Pozor si dávej na případné ranky po holení, které je lepší první zacelit kamencem po holení.

Voda po holení skvěle zabrání zarudnutí pokožky, a proti podráždění. Pokud se ti po holení tvoří pupínky, voda po holení zamezí, aby vznikaly. Skvělou alternativou pak pro citlivou pokožku může být balzám po holení, který má velmi podobné, ale mnohdy lepší pečující vlastnosti.

Jak pečovat o pokožku po oholení

Po holení bývá pokožka často podrážděná, záleží vždy na použitím přípravku na holení a ostrosti žiletky. S tímto podrážděním bývá spojeno i zarudnutí pokožky, a často i pupínky nebo lehká vyrážka. Proto je potřeba používat kvalitní a pečující vodu po holení.

Balzám nebo voda po holení

Pro někoho se více hodí balzám po holení a pro jiného voda po holení. Jaký je v nich rozdíl? Balzám po holení je skvělý spíše pro citlivou pokožku, kterou může dráždit vyšší obsah alkoholu ve vodě po holení. Oproti vodě po holení také může obsahovat více zklidňujících, hydratačních a vyživujících látek, které jsou pro oholenou pokožku důležité.


Vlastnosti a výhody vody po holení

Dezinfikuje oholenou pokožku

Zklidňuje podrážděnou pokožku po holení

Zamezí vzniku pupínků a zarudnutí

Zatahuje otevřené póry pokožky po oholení

Skvělý po oholení vousů, hlavy i zbytku těla

Obsahuje vonné látky


Jak zabránit pupínkům a vyrážce po holení

Jak zabránit pupínkům a vyrážce po holení

Ať už jde o holení vousů, holení hlavy nebo zbytku těla, určitě nechceš, aby se ti udělaly pupínky, vyrážka a měl jsi zarudlou pokožku. Pokud se ti to děje a ty už nevíš co s tím, dáme ti 9 tipů na správné holení, a péči o pokožku, které zamezí vzniku pupínků, zarudnutí a podráždění pokožky. Ať už máš pokožku citlivou, příliš tvrdé vousy a nebo vrásčitou kůži, nic z toho už pro tebe nebude zábranou při holení.