Doprava od 59 Kč a nad 1500 Kč ZDARMA 🏎

Vosky na knír - Reuzel

Vosk na knír, ale i vousy pro snadné tvarování a silnou fixaci. Je nezbytný pro každého vousáče, který chce aby jeho knír vypadal perfektně. Díky obsahu včelího vosku má silnou fixaci a udrží tak tvar kníru i vousů. Je vhodný nejen pro samotné tvarování kníru, ale i pro krátké nebo extra dlohé vousy, které potřebuješ zkrotit.

Zobrazit více

Jak tvarovat knír

Chceš nosit dobře upravený a stylový knír, který netrčí všemi směry a neleze ti do pusy? Knír si můžeš snadno vytvarovat do ideálního tvaru ve dvou krocích.

1) Použij fén a kulatý kartáč nebo klasický hřeben na knír. Pomalým foukáním po směru a česáním do požadovaného tvaru mu dáš směr. Stejný postup můžeš využít i u vousů.

2) Sáhni po vosku na  knír - Hrubý tvar kníru potřebuješ zafixovat do perfektního vzhledu, jinak se po chvíli začne vracet do nevzhledného tvaru. Nejlepší tužící efekt ti poskytne vosk na knír, kterého stačí nabrat nehtem malé množství. Lehce ho zahřej mezi prsty a nanes rovnoměrně na knír (pomoct si můžeš hřebenem na knír, který dostane vosk do celé délky). Teď už stačí začít knír tvarovat. Nezapomeň, že základní tvar kníru ti pomůže nastavit právě teplý vzduch z fénu, a směr, kterým knír upravuješ.

Jak vybrat ideální vosk na knír

  • Síla fixace - Udává, jak silný tužící efekt daný vosk poskytuje. Většinou mají velmi silnou fixaci, která je pro knír ideální. Zvolit můžeš i extrémní fixaci, čímž docílíš lepšího tužícího efekt.
  • Konzistence - Většina vosků na knír mají tuhou konzistenci. Je to přece vosk, to dává smysl... Najdeš ale i několik skvělých kousků, které mají krémovou konzistenci. Tu nemusíš zahřívat mezi prsty, ale rovnou tento krémový vosk nanášíš. Fixaci poskytují naprosto ideální, protože po aplikaci zatuhnou (ale neslepí).
  • Vůně - Knír máš hned pod nosem (objev co? 😁), takže vůně vosku bude pro tebe určitě důležitá. Vybírej pečlivě, svěží nebo spíše dřevité tóny? U nás najdeš široký výběr!
  • Velikost balení - Ač se může zdát, že malý kalíšek vosku si tvůj knír slupne při prvním sezení, jsi na omylu. Vosku stačí opravdu málo (pokud nechceš vypadat jako vosková figurína). Proto i malé balení ti vystačí na dlouhou dobu. Lépe se skladuje a na cestách nikde nezavazí. Bude i velikost pro tebe důležitá?

Vosk nebo balzám na vousy?

Mohlo by tě napadnout, že by jsi na svůj knír použil balzám na vousy. Proč ne? Balzám můžeš použít, pokud je pro tebe velmi silná fixace vosků na knír, už příliš moc. Hodí se ale jen pro velmi jemný knír, který není třeba přemlouvat do určitého tvaru.

Na knír se spíše hodí vosk, který má mnohem silnější fixaci. Protože jedinců, kteří mají jemný knír, které sám od sebe drží dobrý tvar, je málo. Balzám se proto hodí spíše do vousů kde středně silná fixace postačí. 

Naopak použít vosk do vousů je dobrý nápad, pokud potřebuješ vousy ještě více zkrotit. Tam ale většinou přijde na scénu úprava vousů pomosí fénu a kartáče nebo speciální žehličky na vousy. Na velké finále ti pak balzám postačí.


Správné mytí a péče o vousy

Správné mytí a péče o vousy

Víč co odlišuje skvěle vypadající vous od toho nevzhledného? Správná péče! Mít vous, to je paráda, ale o tu je potřeba se starat. Balzámy a olejíčky na vousy jsou pro tebe už nezbytná věc, ale co takové správné mytí vousů? Poradíme ti, čím si máš vousy umývat a proč je to dobré. Dozvíš se také jak často by si směl vous umývat a proč ti třeba nefunguje podpora růstu vousů. V čem je ten "zakopaný pes" a co vousáče nejvíc trápí a dělí od opravdu skvělého a zdravého vousu.