15% sleva ke dni otců při nákupu nad 800 Kč🎁 Slevový kód "SUPERTATA"

Luxusní shavetty na mokré holení vousů pro opravdové gentlemany. Vyzkoušej tradiční oholení jako od Barbera. Shaveta je velmi podobná břitvě, ale holení je mnohem snažší a rychlejší, díky výměnným žiletkám (doslova za pár korun). Vyber si z různých tvarů a materiálů shavet na holení od našich prímiových značek.

Zobrazit více

Shavetta vs břitva na holení

Spousta lidí si shavettu plete s břitvou a není se čemu divit, protože jsou velmi podobné. Břitva (tak jak to nejspíš znáš) má i vylepšenou verzi s názvem shavetta nebo také žiletková břitva. Zásadní rozdíl je ten, že břitva má ostří přímo na těle a musí se brousit, obtahovat...prostě spousta práce. Shavetta je naopak mnohem lepší a snažší na použití díky tomu, že do ní stačí vložit půlenou žiletku na holení. Díky tomu je holení se shavettou i velmi levné a největší investicí je koupě shavetty, kde se vyplatí opravdu zainvestovat.

Jaká žiletka se dává do shavetty

Do shavetty se vkládá klasická žiletka (tenký plát s ostřím na jeho koncích). Takovou žiletku stačí před rozbalením rozpůlit a jednu polovinu vložit do shavetty. Druhou variantou je koupit přímo půlené žiletky (cenově to není skoro rozdíl a na funkčnost to nemá vliv).

Jak dlouho vydrží žiletka ostrá

Výdrž ostří žiletky závisí na několika faktorech. Prvním z nich je samotná kvalita žiletky, protože ne všechny mají stejnou ostrost, kvalitu zpracování a výdrž. Dalším faktorem je i holené místo, případně i tvrdost vousů. Abychom ale odpověděli, tak v případě holení celých vousů střední tvrdosti, vydrží kvalitní žiletka několik jednotek oholení.

Výměnu žiletky neodkládej, nemá to cenu. Tupá žiletka špatně holí, vousy tahá, trhá a špatně seřezává. To vede k podráždění pokožce i zarůstání vousů. Klasické žiletky jsou nejlevnější alternativou pro holení.

Je lepší shavetta nebo manuální strojek na holení

To záleží...Pro zaholení kontur vousů je nejlepší shavetta díky své přesnosti. U shavetty vždy vidíš na holené místo a to přesně na milimetr (a to je u zaholení kontur to nejdůležitější). Naopak manuální holící strojek holí více "na slepo", protože nejde mic dobře vidět na holené místo.

Manuální holící strojek se tak hodí jedině na holení celých vousů, hlavy nebo zbytku těla. K tomu lze použít i shavetta, ale až na holení vousů, je holení hlavy nebo zbytku těla se shavettou o něco náročnější

Je lepší shavetta nebo holící strojek na klasické žiletky (bagr)

Někdo tomu říká bagr, motýlek (butterfly), ale je to prostě klasický strojek na celé žiletky. Zásadní rozdíl mezi ním a shavettou je použitá žiletka. Zatímco do shavetty se vkládá jen polovina žiletky, tak do bagru se vkládá žiletka celá a tím pádem trčí na obě strany. To se často hodí při holení tvrtdších vousů, kdy stačí strojek otočit a využít tak obě ostří při jednom holení.

Jak se oholit a neříznout shavettou

Holení shavettou, je na první pohled náročné a zdlouhavé, ale opak je pravdou. Se shavettou se naučí opravdu každý už po pár tazích. Holení s ní je rychlé a přesné. Každý shavettu drží jinak, důležité je držet ji pevně, stabilně a hlavně pohodlně v ruce. Dodržuj při holení úhel ostří přibližně 30-40 stupňů.

Tradiční holení které si zamiluješ

Už naši tatínkové, dědečkové a pradědečkové používali takový strojek na holení a dnes můžeš i ty. Vzpomeň si na dobu, kdy vše bylo klidnější. Dědeček si s parádou a jistou precizností holil v koupelně tvář. Luxusní kolínská z dovozu, vyšlehaná pěna naholení a pořádný kus kovového strojku na holení.

Tradice má jisté kouzlo a s tímto strojkem i naprostou eleganci. Tomuto stylu holení naprosto propadneš a budeš si ho užívat plnými doušky.


Výhody holení se shavettou

Tradiční oholení a skvělý rituál

Velmi přesné a hladké oholení

Nejlepší způsob zaholení kontur

Nejlevnější varianta holení


Jak zabránit pupínkům a vyrážce po holení

Jak zabránit pupínkům a vyrážce po holení

Ať už jde o holení vousů, holení hlavy nebo zbytku těla, určitě nechceš, aby se ti udělaly pupínky, vyrážka a měl jsi zarudlou pokožku. Pokud se ti to děje a ty už nevíš co s tím, dáme ti 9 tipů na správné holení, a péči o pokožku, které zamezí vzniku pupínků, zarudnutí a podráždění pokožky. Ať už máš pokožku citlivou, příliš tvrdé vousy a nebo vrásčitou kůži, nic z toho už pro tebe nebude zábranou při holení.