Doprava od 59 Kč a nad 1500 Kč ZDARMA 🏎

Nestíháš? Zásilku za tebe vyzvedne někdo jiný - i ze Z-boxu!

Nestíháš vyzvednout zásilku v Zásilkovně ze Z-boxu? Nevadí! Zásilkovna spustila novou funkci, ve které můžeš sdílet vyzvednutí zásilky a tu pak za tebe vyzvedne i někdo jiný. Díky tomu se ti tvůj balíček nevrátí zpět k nám (to by nás mrzelo!). V první řadě máš možnost úložní dobu zásilky prodloužit v aplikaci nebo přímo na webu ve sledování zásilky. Pokud ti ale ani tahle vychytávka nepomůže a svou zásilku opravdu nestíháš převzít, stačí se s někým domluvit, kdo tvou zásilku převezme.

Zásilku může vyzvednout kdokoli s kódem, nebo ne?

Ano i ne. Pokud tvá zásilka putuje na výdejní místo, stačí ti přeposlat kód k zásilce. V případě, že zásilka putuje do Z-Boxu to ale tak jednoduché není. Pro maximální bezpečnost a jednoduché otevřítí boxu mají Z-boxy o kolečko méně - chybí jim displej, klávesnice, cokoli kam by šel kód zadat. Ze Z-Boxu se jednoduše vyzvedává pouze za pomocí aplikace Zásilkovny v telefonu nebo i tabletu. Právě z toho důvodu Zásilkovna přidala možnost sdílet vyzvednutí - pro tebe skvělý bonus.

Jak sdílet možnost vyzvednutí

Zásilku za tebe převezme kdokoli, stačí mu k tomu telefon a aplikace Zásilkovny. Zásilku mu tak nasdílíš, on tuhle možnost potvrdí a následně může vyzvednout tvůj balíček v Z-Boxu.

Nasdílej zásilku (ty jako původní příjemce zásilky)

Jakmile dostaneš notifikaci, že je tvá zásilka připravena k vyzvednutí, můžeš ji sdílet s kýmkoli se domluvíš.

  1. U zásilky, kterou chceš sdílet, klikni na tři tečky.
  2. Zobrazí se ti možnost Sdílet zásilku.
  3. Zvol příjemce – tedy osobu, s níž chceš sdílet zásilku, a vyber, jakou cestou jí odešleš údaje k zásilce (např. WhatsApp, SMS, AirDrop, e-mail…).
  4. S vybranou osobou budeš sdílet trasovací číslo a heslo k zásilce.

Přijmi zásilku od původního příjemce (Ty, jako parťák a náhradní příjemce)

  1. Jakmile ti původní příjemce zásilky nasdílí údaje k zásilce, dostaneš notifikaci s trasovacím číslem a heslem.
  2. Na úvodní stránce aplikace klikni na tři tečky (vedle tlačítka Odeslat zásilku).
  3. Zobrazí se ti možnost Vyzvednout sdílenou zásilku.
  4. Zadej trasovací číslo zásilky a heslo, které ti dorazilo v notifikaci.
  5. Zásilka se po kliknutí na Potvrdit přidá do přehledu tvých zásilek.
  6. Najdeš ji pod ikonou Zásilky ve spodním menu a budeš ji moci vyzvednout v cílovém výdejním místě. Při vyzvedávání na výdejním místě nahlásíš obsluze heslo (tlačítko Ukázat heslo), při vyzvedávání v Z-BOXu klikni na Otevřít Z-BOX.